נהנים מחששות ומטפחים פחדים

נהנים מחששות ומטפחים פחדים

חלילה, אין שום רצון לגזול מהחוששות המודאגות והמודאגים החוששים את הזכות הדמוקרטית לחוש לחוצות או נרעדים, אבל למטה יש קצת מידע רפואי מדעי, רשמי, עדכני וציבורי שאולי עשוי לסייע להשיב את שלוות הנפש שאבדה למעוניינות ולמעוניינים.

ציטוט:

האם החיסונים יעילים?

עד להגעת וריאנט דלתא (הווריאנט ההודי) לישראל עמדה יעילות החיסונים של פייזר ושל מודרנה נגד קורונה על 94% בכמה פרמטרים: הפחתה במספר האשפוזים, הפחתה במספר החולים שבמצב קשה, הפחתה במספר החולים במחלה תסמינית והפחתה במספר המאומתים הא־תסמיניים.

הממצאים האלה התבססו בין היתר על מחקר רחב היקף של מכון כללית למחקר, שפורסם בכתב העת הרפואי המוביל בעולם (ניו־אינגלנד ג’ורנל אוף מדיסין).

ב־23 ביולי פירסם משרד הבריאות נתונים על יעילות החיסון לתקופה של 20 ביוני עד 17 ביולי:

מניעת הדבקה: 39%.

מניעת סימפטומים: 41.5%.

מניעת אשפוז: 88%.

מניעת מחלה קשה: 91.4%.

נוסף על כך ערך משרד הבריאות בדיקה השוואתית שממנה עולה כי מחוסנים עם מחלות רקע מוגנים מתחלואה קשה יותר מאנשים לא מחוסנים שאינם סובלים מגורמי סיכון.

עד כאן ציטוט מדברים שנראה נאמרו ברצינות, שכן למחקרים מדעיים בדרך כלל יש תקיפות ומהימנות. למעשה, בלי אלה אין למחקרים פגומים הזדמנות לפרסום וניראות.

קופת חולים פעם דאגה שאצא לעולם בלי בגדים, שאקבל חיסונים כמו שאר הילדים ושאשאר במצב יחסית תקין כבר די הרבה שנים.

מסיבה זו, יתכן שניתן להאמין למה שהחברה שם אומרים, ונראה שכדאי לקבל חיסונים, שהרי הם לא מזיקים ובהחלט עוזרים. למעשה, כבר קיבלתי שניים ואיכשהו נותרתי בחיים.

מי יודע? אולי החיסון השלישי יגאל אותי מייסורי ויותר לא ישמעו עלי? מצד שני, סביר שלא אהסס שוב להפשיל את שרוולי ולתת לעובדי בריאות מסורים ויגעים לנעוץ בי מחט בתירוץ שזה יגן על חיי.

קישור למידע מקופת חולים כללית.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן