האזרחים מחוברים והרודנים מנותקים

האזרחים מחוברים והרודנים מנותקים

יכולת מופלאה לחבר מיידית ובקלות מדהימה בין כל חברי הקהילה בכל פינה, ללא קשר למין, גזע, דת או מוצא, שינתה לגמרי את התמונה. עכשיו כולנו מחוברים, והדבר נותן כוח אדיר לאזרחיות ולאזרחים.

עברו הימים בהם ההנהגה הייתה עושה לבדה ככל העולה על רוחה בעוד שאף אחד לא ידע על הכוונה או הסכנה. היום הכל גלוי בין רגע, והתגובה הציבורית לפשיעה מזיקה היא מיידית, נרחבת ויעילה.

האוכלוסיה כבר לא מתנהגת כמו עדר שנוהה בעיוורון צייתני אחר כל שמועה והוראה. למעשה, כמעט לכולם יש עכשיו יכולת עצמאית לראות מה קורה בכל רגע, ולחלק מהתושבים והתושבות אפילו יש עמדה, תחושה או דיעה שניתן להפיץ ולשתף עם העולם כולו בלחיצה קלה.

היום זה קל לחשוף שקרים בוטים של נוכלים כזבניים, וגם מאוד פשוט לגייס את ההמונים בעזרת כפתורים, להסכים לצורך להגביל ולהעניש פושעים אלימים.

יתכן שהצאר של רוסיה לא ממש מחובר למשמעויות החברתיות והפוליטיות של פילאי הטכנולוגיה, זו שמאחדת את האוכלוסיה הדברנית ללא קשר לרצונו האישי בשליטה מלאה.

נו, טוב. המציאות כנראה תסביר לרודן השאפתן שמאז נפילת ברית המועצות הישנה העולם מאוד השתנה, ושלכאורה הוא קצת טעה בקריאת המפה. משגיאות כואבות אנשים נבונים לומדים לקחים חשובים, ולכן יתכן שהמפלה שתבוא לרוסיה שיצאה למחמה אלימה תמנע את הביזיון הבא.

קישור למאמר בשם- העולם נרתם והצאר נדהם. קישור למאמר בשם- הדוב הרוסי ישקע בבוץ האוקראיני?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן