האמריקאים מסבירים

האמריקאים מסבירים

פוליטיקה זה כנראה מקצוע מעניין, שכן צריך לעיין בקפדנות בין השורות כדי להבין למה בדיוק כל מסר מתכוון. לדבר בצורה גלויה וישירה זה כנראה בעייה כשזה נוגע למדע המדינה, והדבר קצת מבלבל את הפרהסיה.

כזכור לזוכרות ולזוכרים, האמריקאים והישראלים מסכימים שחייבים למנוע מהאיראנים יכולת לגרום נזקים איומים. שתי המדינות הצהירו שוב ושוב שכל האופציות על השולחן.

בדיוק מסיבה זו לא ברור מדוע היום פורסם בהרחבה שהאמריקאים לכאורה מנסים לעצור את הישראלים, או שכדרכה של פוליטיקה, המסרים בעצם כוונו לאחרים ולא היו לגמרי ברורים.

ציטוט:

דיווח | גורמים בארה”ב במסר לישראל: “מתקפות על מתקני גרעין אירניים – אינן יעילות”
גורמים בממשל ביידן במסר תקיף נגד התקיפות הישראליות שמבוצעות על פי פרסומים זרים באירן • בישראל השיבו: “אין בכוונתנו להרפות, הם מתכוונים להאיץ מחדש את תוכנית הגרעין שלהם” 

עד כאן ציטוט מעורר סקרנות.

ידידנו מתחננים שלא נתקוף את מתקני הגרעין בטענה שזה סתם רק יעצבן את הפרסים. מה משמעות הדברים? אולי אפשר להעלות השערות או לנחש ניחושים.

יתכן שקריאתה הפומבית של האמריקאים לישראלים להימנע מתקיפת מתקני הגרעין נועדה לאוזני האיראנים. בצורה זו, האמריקאים יוכלו לספר לעולם שהם עשו מאמצים למנוע אסונות נוראיים בגלל שהם רחומים, סלחניים ומעדיפים דיונים שאינם יעילים אך יותר זולים.

מצד שני, יתכן שהכוונה הייתה להסביר לישראלים שאין טעם לנסות להשמיד מתקנים תת קרקעיים, ולכן צריך לחשוב על פיתרונות יותר יעילים, וזו קצת בעייה שכן יתכן שאם לא נכוון למתקנים אלא למפעילים לא ישארו בפרס הרבה איראנים.

מצד שלישי, יש גם אפשרות קלושה שהאמריקאים מבינים שלא נמתין להוראות ואישורים כאשר יש צורך חיוני, קיומי ומיידי לוודא שהיהודים מוגנים, וגם זה צריך להדאיג את המעורבים. חלילה, כוונת המסרים האמריקנים היא להסביר לאיראנים שהישראלים קצת מפחידים מחמת היותם חמושים, עצבניים ועצמאיים.

מה שיותר גרוע זו המחשבה שהמסר בעצם אומר לנו שאין טעם לכוון למתקנים צבאיים, שכן הם קבורים ומוגנים, ולכן אולי עדיף להשמיד את כל הדברים האחרים, וכך לא יהיו למפעלים המסוכנים מפעילים ופועלים זמינים.

כמובן שזו זכותם של האמריקאים להשמיע עצות ואזהרות ברבים, ובאותה צורה גם אנו חופשיים להחליט בעצמנו מה עושים כדי להגן על מדינת היהודים. דעתם של ידידנו מאוד חשובה, אבל לפעמים אין ברירה אלא למנוע סכנה הרבה יותר חמורה, גם אם המחיר נורא.

קישור למאמר ב-N12. קישור למאמר בשם- להנחות שגויות יש תוצאות מצערות. קישור למאמר בשם- השטן הגדול משמיע קול.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

מערכת העיתון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן