ההילולה הפרועה נעצרה

ההילולה הפרועה נעצרה

הנה ציטוט שמספר על אלימות, בדלנות, מרדנות והתפרעות שנתקלת בנחישות וממלכתית מלאת אחריות:

חוגגים פרצו את מחסומי המשטרה – ההילולה במירון הופסקה מוקדם.

לאחר שמתפללים זרקו חפצים ומים על שוטרים, פרצו את מתחם הקבר ויצרו בו דוחק “מסכן חיי אדם”, וחיבלו בתשתיות הביטחון במקום – המשטרה החליטה על סיום ההילולה מוקדם מהצפוי.

עד כאן ציטוט.

בעברית קלה, מי שמצפצף על החוק במדינה ועושה בה קרדום להזיק לה זוכה להבין בדרך הקשה שבלי ציות באה הענשה, ותפוזר כל חגיגה מסוכנת שיצאה משליטה והפכה למהומה.

מי יודע? אולי הקהילה שלא ממש מתחשבת במדינה אלא מנצלת אותה תתחיל להפנים שסחיטה כשרה כבר לא באופנה? התנהגות אלימה תזכה לתבוסה, ועדיף לכבד את החוק ולהימנע מפגיעה, ממש כמו שמצווה בתורה.

זכותה של הדמוקרטיה למנוע הפרק חוק וגרימת סכנה, אפילו אם זה קצת מעצבן את אלה שלא מכבדים אותה.

קישור למאמר בוואלה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן