המערכה האחרונה

המערכה האחרונה

למרבה הצער, כל קריאות האזהרה, תמרורי האתרעה וזעקות האזעקה לא הביאו להבנה, ועכשיו אנו נכנסים מחוסר ברירה למערכה האחרונה במאבק להושעת הדמוקרטיה מהקמים לכלותה.

בפינה אחת בזירה עומדת רעוע כנופיה עבריינית שמורדת בחוק ובחזון המדינה במטרה לחלץ עבריין סידרתי מהרשעה וישיבה בתא. בצד השני עומדת אומה מצולקת, מנוסה, נחושה ועתיקה שכבר מספיק סבלה. מעניין מה תהייה התוצאה?

ההיסטוריה מראה, למי שמתעניין בה מתוך סקרנות או מחמת חיבה לנושא במשפחה, שעבריינים רודניים פוגעים בהרבה אנשים עד שבסוף הם נמאסים ומוחלפים בדברים יותר טובים.

לפי מה שכתוב בעיתונים, הפושעים המקומיים מנסים לרמוס את החוקים אבל למרבה המזל מערכת המשפט עדיין עומדת בצד של האזרחיות והאזרחים.

ציטוט:

ועדת החוקה החלה הבוקר לדון בחוק יסוד: השפיטה ובפסקת ההתגברות, כשיו”ר הוועדה שמחה רוטמן מתכוון לאחד את שתי ההצעות האלה להצעת חוק אחת – מה שיקצר את משך זמן החקיקה. ברקע, ההפגנות ההמוניות אמש ברחבי הארץ, שהסתיימו בחסימה של נתיבי איילון, הבערת מדורה ועימותים בין מפגינים למשטרה. בשבוע שעבר הכין רוטמן את חברי הוועדה לדיונים ממושכים.

ניתן להכריז על ניבצרות של ראש ממשלה רק בהחלטה של 90 חכ”ים, כשהוא במצב של אי מסוגלות פיזית או נפשית, בית המשפט לא יכול לעסוק בכך.

למעשה, ארבעת החלקים המרכזיים של המהפכה המשפטית כבר נמצאים בהליך חקיקה: שינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים כך שהקואליציה תשלוט בה, מניעת התערבות בג”ץ בחוקי יסוד, הגבלת בג”ץ מפסילת חוקים ופסקת ההתגברות. הצעת החוק הבאה שתעלה היא כנראה צמצום עילת הסבירות, כך ששופטים לא יוכלו להשתמש בה בהחלטות הנוגעות לנבחרי ציבור. לפי נוסח הרפורמה של לוין, השופטים לא יוכלו להתערב במינויים והחלטות של נבחרי ציבור כמו הממשלה ושריה בטענה לחוסר סבירות. את ההצעות הללו רוטמן טרם הציג לחברי הוועדה, אך זה צפוי לקרות בקרוב.

עד כאן ציטוט.

למי יצייתו לובשי המדים? לעבריינים מסוכנים או לצווים חוקיים שנתנו ושופטים? הממשלה יכולה לנהל מדינה שלא מקשיבה לה?

כאמור, אנו כבר במערכה האחרונה ולכן הדרמה בעיצומה אפילו שהתוצאה ברורה. הדמוקרטיה תביס את הפשע אחרת לא תהייה מדינה, אבל עד שזה יקרה כנראה שתהייה עוד קצת מהומה.

מי יודע? אולי כל זה קורה בגלל התעקשותה של איזה מורשעת לקוייה שלא מבינה שנגמרה ההצגה, או בגלל שהשמפניה קצת שיבשה את דעתה?

בכל מקרה, בתום המערכה ירד המסך על פרק מביש, מזיק ועגום בתולדות האומה, ומהשחקנים הצבועים תוסר המסכה.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- פושעים רוצים לתת חסינות לעבריינות? קישור למאמר בשם- מושיטים יד להלום? קישור למאמר בשם- עבריינות ואיומים באלימות. קישור למאמר בשם- החזון הלאומי הפך לכשל מוסרי?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן