המתחזים ליהודים טועים ושונאים

המתחזים ליהודים טועים ושונאים

למרבה הצער, לא כל מי שחובש כיפה גדולה הוא באמת צדיק כשר שמבין בעיקרה של תורה. למעשה, אנשים שמתחזים ליהודים בעודם שטופי שנאה לברואים אחרים כנראה לא יודעים שמתן כבוד לזולתים זה עיקר המסר בכתובים.

ציטוט:

ח”כ בן גביר לא מתנצל שכינה את טיבי “מחבל”: “ניצל את כוחו כדי לסתום לי את הפה”.

ציטוט:

הלבנת פנים

רבי אלעזר המודעי אומר… והמלבין פני חברו ברבים… אף על פי שיש בידו תורה ומעשים טובים אין לו חלק לעולם הבא!

רבי חנינא אומר על כך: “כל היורדין לגיהנם- עולים, חוץ משלשה שיורדין ואין עולין. ואלו הן: הבא על אשת איש, והמלבין פני חבירו ברבים, והמכנה שם רע לחבירו”[5] . אבל אם חזר בתשובה הרי הוא מבני העולם הבא, שאין לך דבר העומד בפני התשובה[6]. וכך גם אומרת הגמרא שם: “כל המלבין פני חברו ברבים כאילו שופך דמים”. בהמשך הגמרא מוסבר שפני המתבייש מלבינים ולכן נקרא מלבין פני חברו ברבים.

עד כאן ציטוט שמראה די בבהירות שהמתחזים ליהודים לא מבינים דבר בכתובים, או שהם חושבים שהאל במרומים עשה טעות ויצר יצירים שאינם נבונים.

בכל מקרה, אסור לפגוע ולהלבין פנים, ולא יפה לקרוא לחברי כנסת שהם רופאים מוסמכים בכינויים מעליבים, שיקריים ומזלזלים. למעשה, לא כך נוהגים יהודים טובים.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- זדים זקוקים לגבולות ברורים. קישור לערך- איסור הלבנת פנים בויקיפדיה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

https://www.mako.co.il/news-politics/2021_q3/Article-3c15a08cef5ea71027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן