חוטאים, פושעים והסדרים מקלים

חוטאים, פושעים והסדרים מקלים

אולי אפשר לתת עונשים קלים לדגי רקק צייתניים שלא הבחינו בדגלים שחורים? סך הכל, הם רק ביצעו פשעים בעבור ראש כנופייה עבריינית שמסובך עד צוואר בהסדרים קלילים, נוחים וסלחניים?

ציטוט:

שלושת יועציו של רה”מ נתניהו יועמדו לדין כפוף לשימוע בפרשת הטרדת עד המדינה פילבר.

עד כאן ציטוט.

סך הכל, להתעמת ישירות עם פושעים סידרתיים שהם חוטאים כוחניים ונכלוליים זו כנראה משימה קשה בעבור מערכת החוק במדינה. עובדה, כל שומרי הסף איפשרו לנאשם פלילי לנהל את המערכת כולה כאילו הכל כשר וכשורה. האם זה קרה בגלל אהבה או סחיטה?

לאחרונה נודע שבית המשפט לא בטוח שתהייה הרשעה בסעיף אחד משלושה. לכשעצמו זה לא ממש נורא, שכן יש שם גם הפרת אמונים ומירמה, ויש גם עוד שני אישומים אחרים, בנוסף לשתי ועדות חקירה שכבר פועלות כנגד הפושע.

מצד שני וללא קשר, נראה שלשופטת יש התלהבות גדולה להגיע להסדרה שתמנע מהפושע מבוכה או הענשה. למה? מה, היא מפחדת להתעסק עם תפוח האדמה הלוהט או שגם היא קורבן לסחיטה שאינה כשרה?

אם קשה לבסס את סעיף ההאשמה לגבי שוחד, מדוע לא להתנחם בהרשעה בהפרת אמונים ומירמה? למה בעצם צריך לסלוח למי שמאוד מזיק למדינה או לתת לו מתנה?

פרט לשלל האישומים הפליליים הפושע הסידרתי נמצא בניגוד עיניינים והוא מצפצף על חוקים כבר שנים. הסדר טיעון יעביר לציבור מסר ברור עם פגמים מהותיים- אפשר לבצע חטאים ואין חשש מעונשים.

קישור למאמר בכאן.קישור למאמר בשם- פושע סידרתי רומס את החזון הלאומי.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

מערכת העיתון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן