יש חדש תחת השמש והיום שונה מאמש

יש חדש תחת השמש והיום שונה מאמש

להבדיל מהאמונה הרווחת, שכנראה מתבססת על מחקר מדעי יסודי, מעמיק, מבוסס ומקיף שנערך בנושא בתקופת המקרא, במציאות כל הזמן יש חדש תחת השמש.

מאוד קל להוכיח את הנקודה כששואלים את המשוכנעות והמשוכנעים אם היום נראה בדיוק כמו אמש.

חוץ מזה, בכל דור ודור באמת קמים לכלותינו, אבל כל פעם זה מישהו לגמרי אחר שחש תוקפני או רצחני כלפינו. מה לעשות שפעם זכינו ונבחרנו, אבל לא הוסבר לנו מה יעלה בגורלנו.

דומה שהחוכמה בחיים היא לא להתגעגע יותר מידיי לימים, לאנשים ולדברים שכבר אינם קיימים, וגם קצת חבל לבזבז זמן במחשבות, תוכניות, חששות או פחדים לגבי דברים שאולי יתרחשו, אבל בעצם כלל אינם נודעים.

הדבר היחיד שהוא באמת אמיתי הוא המציאות העכשווית, אבל זה לא מבטל את כל ההיסטוריה הלאומית או את היכולת לעשות תוכנית עתידית. אתמול כבר נגמר, ועוד לא בא מחר, לפיכך ההווה הוא בעצם כל מה שנותר.

אנשים זוכרים כאבים ישנים ולקחים מהעבר, וגם קצת חוששים לגבי העתיד בעוון היותו בילתי מוכר, וזה לגמרי טיבעי אך די מיותר. העולם ימשיך להסתובב בין אם נדאג, נפעל כמיטב יכולתנו או סתם נשב.

מה שכנראה חשוב זה לקבל את המצב, לכבד את הזולתים והזולתיות, לעשות מה שניתן ולהשלים עם המגבלה. מי יודע? אולי בגלל זה לחוכמה היהודית העמוקה קוראים קבלה.
הנה קישור שיראה בבירור שהנאמר מבוסס על סיפור


ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם ל
מדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן