לדמוקרטיה נוסף כלב שמירה עם תעודה

לדמוקרטיה נוסף כלב שמירה עם תעודה

זה קצת מוזר לקבל פיסת נייר טרייה שבעצם מספרת דבר שהוא נכון מימים ימימה, שלא לומר משכבר.

פעם כתבתי טור בידיעות אמריקה במדור ניו ג’רזי במשך שנתיים, ומעולם לא עלה על דעתי לבקש אישור רשמי על היותי פטפטן דעתני. חוץ מזה, זה גם מזמן ידוע לי.

בארץ המצב קצת שונה, שכן תעודת עיתונאי מאפשרת גישה חופשית למקומות ואירועים, והשוטרים בדרך כלל מכבדים את התקשורת, והם קצת פחות אלימים.

נראה שהמחדל הזה קרה בגלל איזה תקנה ישנה שאומרת שבדמוקרטיה התקשורת חופשיה לשמש כלב שמירה, לבדוק מה קורה בצורה ישירה, לבקש תשובה מבעלי שררה, ולרודנים נכלוליים, עברייניים סדרתיים או למושחתים חמדניים זו קצת בעייה.

מעניין אם פנייה מנומסת ללשכתו הצנועה של ראש האופוזיציה תענה בהזמנה מיידית לקיים ראיון כן, פתוח וגלוי באיזה משרד ממוזג בבירה?

חלילה, תבוא ממשרדו של כבוד הנאשם תשובה שמרמזת בבירור שנוכחותי אינה רצויה, או שסתם תהייה התעלמות יזומה מהבקשה לקבל הסברים משכנעים, מבוססים ואמינים בעבור הפרהסיה ורק קול דממה דקה ישמע, כנראה שיהייה צורך לנסות לראיין דמות יותר חביבה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “לדמוקרטיה נוסף כלב שמירה עם תעודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן