מילה חמה לשרה הקרה

מילה חמה לשרה הקרה

ללא קשר לעמדות פוליטיות כאלה או אחרות, מידי פעם יש צורך להלל, לשבח ולהודות גם לזולתים ויצירות שאוחזים ומחזיקות בדעות שונות או משונות לאחר שעשו פעולות נכונות, נבונות, צודקות, מוסריות והגונות. היום באה הזדמנות להדגים את הנקודה הזאת.

היהדות מלמדת שלא יפה לעשות לאחרים מה שלך לא נעים. לפיכך, מאוד נאה מצידה של שרת הפנים על שהיא מסכימה לקלוט פליטים אירופים מבוהלים. למעשה, בעולם התרבותי פעם סירבו לקלוט יהודים שניסו להימלט כל עוד נפשם בם מרוצחים, ועכשיו ניתנה לנו הזמנות להראות כולם שאנו מוסריים, מתחשבים ואנושיים,

ציטוט:

אחרי הזעם של השגריר: כל פליט אוקראיני שירצה ייכנס לישראל.
שרת הפנים איילת שקד הנחתה להכניס ארצה מאוקראינה את כל מי שיבקש.

עד כאן ציטוט.

קצת חבל שהשרה עדיין לא מגלה חמלה אנושית דומה גם כלפי המיעוטים המקומיים, אבל נראה שהיא כבר מתחילה להבין איך יהודים אמורים לנהוג ביצירים ובצלמים אחרים, אפילו אם הם נהנים ממאכלים, סיפורים או חגים קצת שונים.

בהתחלה לא הייתה הסכמה למחווה, וגם ראש האופוזיציה התנגד לסייע לקהילה באוקראינה אולי בתקווה שזה גם יזיק לממשלה, אבל הלחץ הציבורי עבד נפלא, והשרה עכשיו יכולה להתגאות שמחוסר ברירה ועל אף חילוניותה היא פעלה כמו יהודייה כשרה שלכאורה מאמינה שזולתה כמוה וגילתה חמלה.

קישור למאמר ב- N12,

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן