נראה שהציונות שבה לנתיבה

נראה שהציונות שבה לנתיבה

מאז הדחת הכנופיה המזיקה עם שלל כיתבי האשמה הארץ שקטה, ושלווה משונה פשטה במדינה.

כבר אין תמונות מזעזעות של משטרה אלימה שמצייתת בהכנעה לשר לשעבר ששמו דומה לחנה, שמסייע במודע לעבריין נכלולי וסדרתי שמצפה להרשעה.

פרט לעובדה שהדמוקרטיה כבר אינה נמצאת תחת מתקפה עזה מהמשטרה או מכיוון עזה, גם נערכו כמה שיחות מועילות עם השכנים לגבי הסדרים, ואולי נצליח לשוב לחזון המייסדים.

ציטוט:

גנץ ואבו מאזן שוחחו: “דנו בצורך לקדם צעדים שיסייעו לביטחון ולכלכלה”

בשיחה פומבית ראשונה זה שנים בין שר ישראלי ליו”ר הרשות הפלסטינית, שר הביטחון בירך את אבו מאזן לרגל חג הקורבן והשניים “העלו את הצורך לקדם צעדים בוני אמון בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית”. מאוחר יותר הרצוג התקשר לאבו מאזן ובירך אותו לרגל החג.

ציטוט:

אחרי הביקור החשאי של בנט בירדן: לפיד נפגש עם שר החוץ המצרי
שר החוץ הישראלי פגש בעמיתו סמאח שוכרי, ימים לאחר ביקור רה”מ בארמונו של עבדאללה מלך ירדן. השניים דנו בין היתר בסוגיית השבויים והנעדרים בעזה.

ציטוט:

הרצוג בפתיחת שגרירות האמירויות: נקדם בזרועות פתוחות כל מי שרוצה שלום איתנו

שגרירות איחוד האמירויות בישראל נחנכה בתל אביב, כמעט שנה מאז ההכרזה על הסכמי הנורמליזציה בין המדינות, וכשבועיים לאחר חניכת שגרירות ישראל באבו דאבי. השגריר האמירתי: “זו רק ההתחלה. האזור צמא ליציבות ושגשוג”

עד כאן ציטוטים שכנראה מראים שיש סיכויים טובים לשינויים חיוביים.

מי סתם טען במשך שנים ששלום הוא לכאורה סכנה גדולה ליהודים? שבעולם כביכול רק יש איומים קיומיים, זדים, רשעים ושונאים מפחידים שבעזרתם ניתן ללכד בוחרות ובוחרים? אולי זה היה הנאשם בפלילים שהסית בזדון נגד מתחרים עד שקמו עשבים שוטים וביצעו חטאים מזעזעים?

שים שלום היא תחינה מוכרת למתפללים מזה אלפי שנים. איך יתכן שהעבריין המודח שגם חשוד בבגידה בביטחון התושבות והתושבים בעבור רווחים אישיים בלי שבמישרד הביטחון יודעים לא מבין בתורת ביהודים? מה, הוא גם לא זוכר שחתירה להסדרים זה חלק מחזון הציונים? ממש מדהים.

נו, טוב. מה שחשוב זה שסולקו המכשולים, ושבנו למסלול שיביא ביטחון, רגיעה ופריחה לאזרחיות ולאזרחים בציון, שסתם סבלו יותר מידי שנים בגלל מעללי השילטון מלא העוון.

קישור למאמר בוואלה. קישור למאמר בידיעות.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

2 thoughts on “נראה שהציונות שבה לנתיבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן