סיוע לפשע זה עבירה חמורה?

סיוע לפשע זה עבירה חמורה?

יתכן מאוד שבחסדי היועץ המשפטי לכנופיה שהסתבכה והודחה האחראים לפשעים וחטאים רבים, חמורים, מזיקים, מסוכנים וכואבים, ימצאו טהורים, חפים, זכים וצחים.

במציאות, יתכן שהציבור לא ממש יעריך סלחנות כלפי עבריינים וחשודים, והמסייע לפושעים עשוי להתבקש להסביר מדוע הוא מסייע לחברים שמסובכים בהליכים לחמוק מעונשים.

ציטוט:

הבכירים שלא לוקחים אחריות: דרעי הפציר, אוחנה תמך, נתניהו הסכים, המפכ”ל אישר
שר הפנים הוביל את המתווה להילולה ללא הגבלה, אחרי האסון דרעי לא אמר כמעט מילה. השר לביטחון פנים תמך במתווה, ואחרי ש-45 נהרגו אמר: “אחריות אין פירושה אשמה”. רה”מ נכנע ללחץ הפוליטי, לאחר ההילולה קרא רק ל”בדיקה”. המפכ”ל אישר תוכניות בלי שהגיע למירון – ולא לקח אחריות.

עד כאן ציטוט.

למרבה המזל, המאמינים שמתחזים לכשרים טוענים שהשכן במרומים כביכול רואה הכל, ולכן בזמן המשפט בעליון לא יהייה צורך להוכיח במימצאים קבילים להוד כבודו כל עוון בעזרת ציטוטים מהעיתון.

היועץ המשפטי רשאי להראות בציבורי שהוא מנסה לעזור לחברי הכנופיה של הנאשם הפלילי, אבל יתכן שזה קצת חושף אותו באופן אישי. סך הכל, סיוע לפשע במודע נחשב לעבירה די חמורה, והיועץ המלומד עושה זאת מהמקפצה לעיני כל המדינה.

קישור למאמר בידיעות.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

3 thoughts on “סיוע לפשע זה עבירה חמורה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן