סרבנות, מרדנות ואלימות הן טעות

סרבנות, מרדנות ואלימות הן טעות

אמריקה ביקשה שנתחשב בחוקי המלחמה ונפעל בחוכמה אחרת חלילה תהייה בעייה. למרבה הצער, הפושע הסידרתי מתעלם מהחוק הבינלאומי ומידיד אמיתי, ופועל לסבך את ישראל באופן פלילי לצורך פוליטי ואישי.

הצעה שהגיעה להשיב את החטופות והחטופים הבייתה נדחתה על ידי הנאשם בשלל כיתבי אשמה שרוצה להמשיך בלוחמה עזה, שכן כנראה שיותר חשוב לו לעשות פוזה קשוחה למען המצלמה והפוליטיקה. מי יודע? יתכן שמיצוות פידיון שבויים והרעיון של קדושת החיים הם מושגים שאינם מוכרים למסובך עד צוואר בהליכים משפטיים.

במקום לדון בעיסקה, להקשיב לצבא ולאמריקה שעד כה מאוד עזרה ולעצור את המלחמה, הפושע רוצה לצפצף על כולם ולבצע פעולה נפיצה שתסבך אותנו בהאשמות קשות מהעולם.

ציטוט:

ההיערכות לפעולה ברפיח – והתיאום עם מצרים: הוויכוח בין הרמטכ”ל לרה”מ.

בדיון מצומצם התגלע ויכוח בין ראש הממשלה לרמטכ”ל על המשך הלחימה בעזה • נתניהו הנחה את מערכת הביטחון להיערך במהירות לפעולה ברפיח, הלוי התעקש שנדרשים לכך תנאים מסוימים שלשמם נחוצות החלטות מדיניות.

ציטוט:

הצהרת רה”מ על היערכות למבצע ברפיח כדי למוטט 4 גדודי חמאס בעיר מעוררת כותרות ברחבי העולם – אבל למעשה צה”ל נערך לכך כבר שבועות, ואף תיקף תוכנית שהוכנה. היא כוללת גם התייחסות לצורך בפינוי המוני הפליטים שמצטופפים ברפיח. ארה”ב הזהירה מ”אסון”.

דיווח: מצרים שלחה 40 טנקים ונגמ”שים לגבול שלה, מחשש לנהירה המונית. הבית הלבן אישר: ביידן כינה את תגובת ישראל בעזה “מוגזמת”

עד כאן ציטוט.

בעברית קלה, נשיא אמריקה וראש הצבא מסבירים לראש הכנופייה שאסור לפגוע באוכלוסייה אזרחית בכוונה, לגרשה או למנוע מימנה סיוע. חשוב שיהיו למבצע צבאי מטרות ויעדים מדיניים שלא רק כוללים השמדת אוייבים והריסת בתים, דבר שיצור בעיית פליטים ואולי גם אישומים בינלאומיים.

חלילה, הפושע ימשיך להתעלם מאזהרות גם למחדל הזה יהיו תוצאות כואבות, עגומות ומאוד מזיקות. יהייה לעבריין הסידרתי די קשה להאשים כהרגלו מישהו אחר, שהרי כבר עכשיו ברור לאן הוא חותר ומה הוא אומר.

בעזרת השם והחוק אולי נתגבר על המשבר, ויבוא להנהגת האומה מנהיג ישר וטוב יותר.

קישור למאמר ב- N12 קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- הנשיא כבר פחות סבלני. קישור למאמר בשם- מלחמה לא תביא רגיעה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן