פעם היה רצח עם

פעם היה רצח עם

ספרד כנראה מרחמת על הפלסטינים, אבל לא על אחרים. היום היא מאוד מתאמצת להראות מוסרית, אולי כדי להסתיר פשעים איומים.

הנוצרים מאמינים ביהודי מהגליל שהפיץ מסר אנושי, רחום וסלחני ונרצח על צלב רומאי, אבל בפועל הם גרמו סבל נורא לעם העברי, וגם אחראים למותם של מיליוני ילידים אחרי שאמריקו וספוצ’י גילה עבורם מקומות חדשים.

בעברית קלה, ממלכת ספרד ביצעה פשעים נוראיים נגד האנושות לצרכים כלכליים יותר מפעם אחת, ולא ממש כיבדה את המסרים החשובים והרחומים מהתורה והברית החדשה.

מעניין שהיום הספרדים מאוד מתאמצים להתחזות לקדושים צדיקים שעוזרים לטרוריסטים רצחניים ומיסכנים, כמו שנוצרים טובים עושים. מי יודע? אולי זה עוזר להם לשכוח מאורעות היסטוריים שאינם ממש נעימים?

ציטוט:

האם רצח האינדיאנים בתקופת הכיבוש הספרדי באמריקה נבדל מהשמדות העם של המאה ה-20?

הנזיר הדומיניקני, שכונה “מגן האינדיאנים”, העריך את מספר האינדיאנים שמתו ב”אמריקה הספרדית” ב-20 השנים הראשונות של הכיבוש האירופי, שהחל ב-1492, ב-24 מיליון. לפי הערכות אחרות, מספר המתים היה גבוה יותר.

ציטוט:

ראש ממשלת ספרד בקמפיין לגיוס תמיכה בהכרה במדינה פלסטינית: “מוכנות באירופה”

ציטוט:

“להפסיק את היחסים עם ישראל”: המדינה האירופית הזו מאשימה אותנו ברצח עם.
גל ההפגנות נגד ישראל בעולם לא פסח גם על רחובות ספרד, שם פוליטיקאים טוענים כי ישראל מבצעת טיהור אתני של הפלסטינים וקוראים לסיום היחסים הדיפלומטים. עם שנים של מתיחות בין המדינות, תמיכה רחבה של העם בצד הפלסטיני ולא מעט התעלמות מהצרות הפנימיות – ספרד מבהירה שהיא לא בעדנו.

עד כאן ציטוט.

כאמור, להאשים אחרים ולהתחזות לתמימים רחמנים כנראה עוזר לחוש לצאצאי האינקיוויזיטורים והכובשים הספרדים האכזריים לחוש קצת פחות אשמים ויותר מוסריים. עד היום אנו זוכרים בכאב את גירוש ספרד, את העינויים, האנוסים, הנמלטים והמתים. זו דרכם של נוצרים רחמניים? הם מבינים מה המסר בכתובים?

ישוע היה יהודי נפלא. הוא הטיף לחמלה, להתחשבות וסליחה. כנראה שלהבנתו, עיקרה של התורה הוא לא לעולל לזולתך את מה שלא נעים לך. לדבריו מי שגונב הוא כנראה רעב ולכן צריך לתת לו מכל הלב במקום לתת עונש ולגרום כאב.

למרבה הצער, בשמו של הצדיק העברי שבו מאמינים הנוצרים נשדדו, עונו, גורשו ונירצחו מיליונים, וכלל לא בטוח שזו הייתה הכוונה של הנביא היהודי שדיבר על הצורך בשלום ומחילה כשהוא נאם להמונים.

בית המלוכה הספרדי חייב פיצויים עצומים לעם היהודי. מתי העניין יגיע לבית דין בינלאומי? גם כל מדינות דרום אמריקה צריכות לארגן תביעה ייצוגית בבית הדין הבינלאומי כנגד בית המלוכה הספרדי, וזאת בעוון רצח עם נוראי ושוד חמדני.

צריך שיוחזר למדינות דרום אמריקה כל הזהב שנשדד מהילידים במשך הרבה שנים, ואולי התקציב יסייע לשקם את הפלסטינים, שבמקום לקבל הסדרים בחרו לנסות להשמיד את היהודים, הפסידו במלחמה שהם יזמו והפכו לפליטים.

קישור למאמר בהארץ. קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר במקו.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן