צביעות, צדקנות ושחיתות

צביעות, צדקנות ושחיתות

קשרים חבריים, קרובים ומפוקפקים בין ידועניות וידוענים שבהם יש רווח לכל הצדדים כנראה מאוד מעניינים את הקוראות הסקרניות והקוראים הנבוכים.

לאחרונה המדינה קצת רגשה וסערה לאחר שהתגלה שגברים לפעמים כל הזמן מנצלים את מעמדם לרעה, למשל מתוך כוונה לגבות בעבור מתן עזרה פסולה תמורה שאינה לגמרי כשרה, או סתם כזו שלגמרי סותרת הוראות מפורשות מהתורה לגבי ניאוף, וזו קצת בעייה.

ציטוט:

הדיל בין איילת שקד לאפי נוה – והמסמכים שיכולים לסבך את שרת המשפטים.

יו”ר לשכת עוה”ד לשעבר אפי נוה פקד מאות עורכי דין לבית היהודי ■ מסמכים שהגיעו לידי TheMarker מגלים כי במקביל, שרת המשפטים חתמה על תקנות בשביל נוה – ולבקשת משרד עו”ד שפקד למענה יותר מ-100 מעובדיו ■ לשכת השרה: “שקד ידעה שנערך מפקד ורואה בכך דבר חיובי”.

עד כאן ציטוט שמסביר שלשרת המשפטים לשעבר לכאורה לא הייתה בעייה לשתף פעולה בצורה קצת פסולה עם עסקה תמוהה משום שזה סייע לה.

אולי עיקר הבעייה שעלתה לאחרונה אינה חייה הפרטיים של השופטת לשעבר שביקשה עזרה ממכר שגבה מימנה תשלום מוזר, אלא עם מי שניצל סמכות לרעה ופעל ללא מוסר. אם כל הבנות שמשרתות במשרות רמות היו מגלות מה הן התבקשו לעשות כדי להגשים שאיפות יתכן שהציבור היה מעלה תהיות.

ללא קשר לעורכי דין חרמניים, לבנות יותר קשה, וצריך לתקן את זה. אחוז עצום של נשים נפגע מגברים, וחייבים לשנות את הדברים.

עורך דין שהוא עבריין חרמן פה ושם ביצע חטא קטן. לעומתו שרת המשפטים לשעבר סייעה להמון שופטות ושופטים, וכל המינויים לכאורה כשרים וחפים משיקולים זרים? למה את זה לא בודקים?

קישור למאמר בדמרקר.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “צביעות, צדקנות ושחיתות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן