רבנים משמיצים ומכפישים ברבים?

רבנים משמיצים ומכפישים ברבים?

מנת משכל, כמו צבע עיניים, מין או העדפה מינית, היא דבר מולד שלא ממש משתנה בהתאם למה שהעולל אכל או זלל.

מי שלא מבין דברים מדעיים ידועים, מוכרים ומבוססים כנראה לא למד אלא פסוקים עתיקים שממליצים לא לפגוע באחרים. נראה שמחקרים עדכניים לא מוכרים למי שמסרב ללמוד על מימצאים מעניינים אלא רק להתעמק בסיפורים נושנים ופסוקים עתיקים מלפני אלפי שנים.

ציטוט:

הרב הראשי יצחק יוסף: “אדם שאוכל לא כשר – המוח שלו נהיה מטומטם”
הרב הראשי הספרדי אמר בשיעור השבועי שלו כי “אני רואה מה שקורה בציבור החילוני – הם מסכנים, אין להם סיפוק בחיים”. לדבריו, “הם מקנאים בנו – הכול קנאה בציבור החרדי”

עד כאן ציטוט.

העובדה שהרב הראשי מלבין פנים ברבים ומשמיע דברים הזויים, פוגעניים, מופרכים ולגמרי לא מבוססים מראה שעל אף המאמצים בלילות ובימים להגות ברעיונות נשגבים, הדובר עדיין לא ממש מבין כמה עקרונות קדושים ובסיסיים מהכתובים של היהודים. הנה למשל, פגיעה יזומה באחרים היא דבר פסול שלא מקובל על השוכן במרומים.

מי יודע? אולי דיאטה כשרה פוגעת ביכולת לחשוב בצורה נבונה?

מצד שני, יתכן שתזונה דתית היא גם הגורם להרשעה פלילית והתנהגות עבריינית. עובדה היא שדרעי וליצמן התחזו לכשרים והפכו לפושעים מורשעים. למה מנהיגי ציבור עם כיפות וזקנים מסתבכים בפלילים כאילו אין אלוהים, ובלי להבין שלחוטאים מזיקים תמיד בסוף באים עונשים? הכשל הזה הוא בגלל מה שהם אוכלים?

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- משפחה לקוייה עם סיבוך בערכאה. קישור למאמר בשם- יעדים לאומיים ונאשם בפלילים. קישור למאמר בשם- חופש ביטוי עשוי להביא שינוי. קישור למאמר בשם- הגיע הזמן להחליף את העבריין.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “רבנים משמיצים ומכפישים ברבים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן