מלכים מודחים סתם צועקים

מלכים מודחים סתם צועקים

בשביל לתקוף, להשמיץ, להכפיש או להוציא דיבה רעה וחסרת הצדקה אין צורך בסיבה טובה אלא רק ברצון עז להרע למדינה, ליושביה ולמנהיגיה בכוונה זדונית ויזומה.

ציטוט:

נתניהו: התבטאויות הממשלה על המלחמה באוקראינה – מיותרות.

ציטוט:.

ישיבת הקבינט המדיני ביטחוני: בנט ביקש מהשרים “לשמור על פרופיל נמוך”

.שרים התכנסו לדון במצב באוקראינה, ובסיוע לישראלים וליהודים הנמצאים בה • השרים עודכנו בהחלטה להצביע בעד הגינוי לרוסיה באו”ם, כפי שפורסם ב”חדשות סוף השבוע” • באופן חריג, זומנו לדיון שר התפוצות נחמן שי ושרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה • שרת הפנים איילת שקד: “האינטרס הישראלי הוא לשתוק”.

עד כאן ציטוט שמראה די בבהירות מי מבין שחשוב לשתוק במקום סתם להשמיע התלהמות חסרת אמינות כדי לחוש בעל חשיבות או משמעות.

למעשה, ההרגל המגונה לסחרר ולעוות את ההווה חוזר על עצמו, וזה כנראה אומר שהעבריין הסדרתי לא ממש נעשה מתוחכם יותר או משתנה.

ציטוט:

יו”ר האופוזיציה בנימין נתניהו מתח ביקורת על התנהלות הממשלה מול ארה”ב נוכח הסכם הגרעין המתגבש בין איראן למעצמות. “בן גוריון אמר ‘לא’ לאמריקה, אשכול אמר ‘לא’ לאמריקה, בגין אמר ‘לא’ לאמריקה – ראש ממשלת ישראל חייב לדעת להגיד לא כשיש נושא קיומי. אבל בנט ולפיד אומרים ‘כן’ ומרכינים ראש מול הסכם מסוכן”, אמר נתניהו. הוא הוסיף כי: “בנט ולפיד לא עושים כלום, שום דבר. זה אבסורד שממשלת ישראל שותקת לחלוטין בעניין זה”.

ציטוט:

תחת נתניהו הגיעה תוכנית הגרעין של איראן לנקודה מאיימת יותר מאי־פעם.

את טענותיו של נתניהו בנוגע לאיראן אפשר לבחון רק אל מול העשייה שלו: באיזה מצב הייתה תוכנית הגרעין של האייתוללות כאשר התמנה לראש ממשלה, ולאן היא הגיעה ב־12 שנותיו.

עד כאן ציטוט שכנראה מעיד על נכלוליות, כזבנות, זדוניות ורישעות.

האחראי לקיומו של איום ביטחוני משמעותי, שלא ממש הפך במשמרת הארוכה שלו לסיפור היסטורי, מאשים את מחליפיו הרעננים שהם אלה שכביכול לא מנעו סיכון לאומי? הוא רציני?

נו, טוב. כנראה שזה טיבעו הכזבני של הנאשם הפלילי, זה שדיבר הרבה אבל משך שנים רבות לא העז לנטרל את האיום הקיומי באופן מעשי.

במציאות, המלך מזמן הלך, וכבר אין לו הרבה חשיבות. אומנם ההתחלה הייתה מפוארת ונהדרת, אבל הסוף היה מלא עליבות, הסתאבות ושחיתות.

קישור למאמר בוואלה. קישור למאמר ב- N12. קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר במעריב.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן