אולי הגיע הזמן לעיין במאמר ישן?

אולי הגיע הזמן לעיין במאמר ישן?

לפני איזה חמש שנים נכתב מאמר ציוני נרגש שעסק בסיכונים שעומדים בפני חזון מדינת היהודים.

ציטוט:

האמת היא שלא האמנתי שאי פעם אכתוב כאלה דברים, שאעלה האשמות חמורות כנגד אחים וחלילה אפגע ברגשותיהם העדינים של הקיצונים הלוחמניים. מצד שני, המורדים תוקפים שוטרים, חוקים דמוקרטים ושופטים מכובדים, אז דומה שכבר כלו כל הקיצין. אפילו בתורה כתוב שמותר לקורבנות התמימים והנימוסיים להוריד כפפות להתגונן ככל יכולתם מפני מזיקים מסוכנים.

כאזרח זוטר ונביא חובב אין לי מטוסים, טילים או גדודים מאומנים של חיילים חמושים. חוץ מזה, אישית אני בכלל מעדיף דיונים סובלניים על פני עימותים כואבים. לפיכך, מחאתי הכואבת, שהיא אולי קצת נוקבת, תתבטא רק בכמה מילים.

קצת מוזר להבין שהקואליציה הלאומנית, המרדנית, הסחטנית, הנכלולית והקיצונית מתעלמת לחלוטין מעקרונות המדינה הדמוקרטית הציונית. כזכור לזוכרים, ז’בוטינסקי הימני אמר שאין צורך לאמלל או להתעלל בתושבים הערביים. אפילו בן גוריון, זה הסמולני במכנסיים קצרים שהקים מדינה ליהודים בציון, סיפר לאומה שבמדינה שהוקמה לא תהיה אפליה אלא שוויון.

למרבה ההפתעה, הקבוצה הלאומנית שהשתלטה על הנהגת המדינה בוגדת בחזונה, והיא מסרבת להסדרים מדיניים ורוצה לספח מיליוני מוסלמים שאינם ציוניים למדינת היהודים. זה היה חלומם של המייסדים שרצו מדינה ליהודים שחיה בשלום עם השכנים?

בנוסף, הקיצונים העיוועים עכשיו רוצים לחוקק חוק שסותר עקרונות דמוקרטיים יסודיים, ובכך לאפשר אפליה רשמית בעזרת חוקים שאינם חוקיים. יש מדינות שבהן מענישים בוגדים חתרניים ומסוכנים, אבל אצלנו סתם נותנים לשופטים סבלניים להסביר למורדים שבדמוקרטיה אסור לחוקק חוקים שאינם שוויוניים.

אחרי שהצעת החוק שאינו חוקי תדחה, אני מניח שהגזעניים הלאומניים יזדעקו וישמיצו את השופטים בטענה שהם כביכול אוייבים אנטישמיים שלא מאפשרים לנבחרים להפר חוקים. למעשה המתלוננים יהיו לגמרי צודקים, שכן זהו בדיוק תפקידם של השופטים: לוודא שאין הפרה של חוקים קיימים, אפילו אם הנבחרים העבריינייים נורא רוצים, או שזו בכלל דרישתם של השותפים הטבעיים שלהם, שמאיימים וסוחטים.

לצערי, כבר מזה זמן יש מתקפה פרועה, ממוקדת ומתמידה על הדמוקרטיה, חוקיה ומוסדותיה. אולי זו מזימה של הכנופיה שבשליטה, אבל בג”צ לכאורה יעצור אותה, שכן אפלייה אינה נחשבת לאחת מיסודות הדמוקרטיה. כדאי שהנבחרים החשודים והנחקרים יזכרו שבמדינה בעצם שולטים חוקים ולא נבחרים זמניים שעשויים בקרוב להפוך לנאשמים, מודחים, מורשעים ואסירים.

ציטוט:

היעד הבא של ההפיכה: יציקת תוכן לחוק הלאום.

הממשלה תדון היום בהצעה שתחייב את השרים לקבל החלטות בהתאם לערכי החוק. החלטה כזו עשויה להיתקל במכשול משפטי.

אישור חוק הלאום יוביל אותנו בדרך לפינת המדינות המצורעות. אלא שהנזק כבר נעשה. שום תיקון משמעותי לא יספק את הימין הלאומני דתי, ותיקון לא משמעותי לא יקהה את עוצמת המסר של החוק – הדרת מי שאינו יהודי על פי ההלכה בכוח חוק יסוד.

כמעט חמש שנים לאחר אישורו של חוק הלאום, פועלים חברים בקואליציה כדי להחזיר אותו למרכז הבמה. שר המשפטים יריב לוין, מיוזמי חוק היסוד, הצהיר בעבר כי יישומו בפועל יחייב “רפורמה בבתי המשפט”

ציטוט:

הוועדה המשותפת לוועדות הכנסת וחוק, חוקה ומשפט בכנסת דנה הבוקר (ג’) בחוק הלאום כחלק מהכנתו לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת בשבוע הבא, כפי שביקש ראש הממשלה בנימין נתניהו. היועץ המשפטי של הכנסת, עו”ד איל ינון, פרסם חוות דעת לחברי הוועדה ובה המלצה שלא לאשר את החוק עם הסעיף שמדיר אוכלוסיות. אליו הצטרף המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו”ד רז נזרי, שאמר בדיון כי הסעיף המדיר אוכלוסיות יביא עמו השלכות בינלאומיות. ברקע, הסערה הפוליטית שהתעוררה והמכתב החריג ששיגר הבוקר נשיא המדינה ראובן ריבלין ובו הזהיר מפני החוק.

הנשיא ריבלין נגד חוק הלאום. נשיא המדינה שיגר מכתב חריג לוועדה המשותפת לוועדת הכנסת ולוועדת החוקה לקראת ההצבעה בקריאה שנייה ושלישית על חוק הלאום. במכתבו מזהיר ריבלין מהסעיף שמאפשר הקמת ישוב על בסיס לאום: “עלול לפגוע בעם היהודי, ביהודים ברחבי העולם ובמדינת ישראל”.

עד כאן ציטוטים.

כל מי שדוחף ומדרבן רעיונות גזעניים שאינם דמוקרטיים או ציוניים בעצם בוגד בחזון המייסדים.

אני מקווה שהשופטים יסלחו לשוגים המרדניים על שהם מנסים לעשות מהפכה, ולהפוך אותנו לממלכה הלכתית גזענית וחשוכה. האם הדרה ואפליה על רקע דת, גזע ומוצא זה מה שבן גוריון הכריז בקול אלט גבוה בזמן שהקריא את המגילה? מה, חברי הקואליציה לא חתמו אך לאחרונה על מגילת העצמאות ברשת בקול צהלה גדולה? היתכן שחברי הממשלה לא מעיינים במה שכתוב בחוזה לפני שהם חותמים עליו בחדווה וחשים גאווה לאומנית עליזה?

לעניות דעתי, כל מי שלאחרונה חתם על מגילת העצמאות וגם תמך בחוק הלאום אשם ברמייה ובגידה. אני מניח שמחר תקום וועדת חקירה שתברר מדוע יש חברי ממשלה שלכאורה תומכים בשוויון בציון וחתמו על המגילה, אבל באותו זמן ממש גם מקדמים אפליה גזענית ופסולה. כמובן בנוסף לעניין החוקי שיפיל את הצעת החוק שאינו חוקי יש כמובן את הצד המוסרי, אפילו שבימינו הוא לא ממש פופולרי.

ציטוט מדיווחים ישנים בעיתונים:

ח”כ חיליק בר (העבודה) יגיש מחר (שני) את הצעת החוק ‘מגילת העצמאות’, בתגובה לחוק הלאום אותו מקדם ראש הממשלה.

“בימים אלו”, הסביר בר, “בהם מוצעות הצעות שונות ל’חוק הלאום’ ובעקבות כך מתעוררים קולות לאומניים, וקיצוניים המציעים או רומזים להדרה או לאפליה של אוכלוסיות בחברה האזרחית בישראל, חשוב מאוד לתת, סוף סוף, תוקף חוקי למגילת העצמאות, לקדש את עקרונות וערכי השוויון עליהם היא מבוססת ולהזכיר לכולנו את הדרך אליה התחייבנו כאבן יסוד מרכזית עליה מושתתת מדינה ישראל”.

הוא הסביר כי מגילת העצמאות, עליה חתמו נציגי מועצת העם בעת מעמד הכרזת העצמאות, מעגן עקרונות יסוד בסיסיים לזהות המדינה, “המגילה מתייחסת להיות מדינת ישראל מדינתו וביתו לאומי של העם היהודי, אך גם שבה ומפרטת את מחויבותה של המדינה כלפי כלל אזרחי המדינה: שמירה והגנה על שוויון וזכויות האדם והאזרח, ללא הבדל מוצא, דת ומין. הצעת חוק זו באה להציב באופן רשמי את מסמך מגילת העצמאות בספר החוקים של מדינת ישראל, לתקף את ערכיה ולתת למגילה ולערכיה תוקף חוקי. המטרה של החוק הינה גם להבטיח את שוויון הזכויות לכלל אזרחי המדינה, ולהתייחס בחקיקה גם לאופייה היהודי וגם לאופייה הדמוקרטי של מדינת ישראל, ולתת לראשונה למסמך ערכי וחשוב זה תוקף חוקי“.

ח”כ חיליק בר אמר כי “חוק ‘מגילת העצמאות’ הוא התשובה הציונית והדמוקרטית האמיתית וההולמת לגרסאות השונות של חוק הלאום”.

ציטוט מהקיר של יאיר:

הנחנו על שולחן הכנסת את חוק הלאום בנוסח של ח״כ בני בגין מהליכוד. כל חברי הכנסת של יש עתיד חתומים על החוק. מדינת ישראל זקוקה לחוק לאום ברוח מגילת העצמאות שיגדיר את ישראל כמדינת העם היהודי. אני קורא לממשלה לתמוך בחוק. בואו נעשה את זה יחד, קואליציה ואופוזיציה. בואו נשדר לעולם כולו מסר מהדהד של עוצמה ואחדות.

עד כאן ציטוט.

למוגבלות הבנתי, לפי ההצעה מוסלמים ישראליים לא יורשו לגור כשכנים טובים בסמיכות ליהודים. לזיכרוני הרעוע משיעורי ההיסטוריה פעם רדפו, השפילו, הדירו, גרשו והפלו לרעה יהודים, והדבר כלל לא היה נעים.

בתורת היהודים המסר העיקרי הוא לאהוב ולכבד את הזולתים, להימנע מגרימת נזקים, לתת עזרה לנזקקים ולא לעשות לאחרים מה שלך היה גורם ייסורים. לאור האמור לעיל, כלל לא ברור לי מדוע קואליציה של דתיים רוצה להפר לא רק חוקים מדיניים אלא גם מצוות מהכתובים. למה שנפלה, נדיר, נרחיק ונזיק לאחרים אם לנו זה לא היה נעים? ככה עושים יהודים?

לצערי ופליאתי, לפעמים אני מרגיש שהמתחזים ליהודים נאמנים וכשרים בעצם מתעלמים לחלוטין מהמסרים האלוקיים שבכתובים, והם דווקא מתאמצים להזיק, להציק ולפגוע בבצלמים, ביצירים ובברואים השונים שיצר השוכן במרומים רק מחמת היותם גזעניים, מפוחדים ומוסתים.

המסקנה ברורה וגם עצובה: המתחזים לחרדים, דתיים וכשרים הם בעצם רק מתחזים ליהודים. בפועל ולפי הדיבורים והמעשים, לא נראה שיש חמלה או אהבה לזולת בליבם, אלא בעיקר רצון להיות שתלטניים, סחטניים, חמדניים, אנוכיים, פוגעניים, מתנשאים, גזעניים, מרדניים, סרבניים, קיצוניים, לאומניים ולוחמניים. להבנתי החילונית הדלה, לא כך מתנהגים יהודים טובים.

קישור למאמר בשם- מגילת העצמאות תשמור על הציונות.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן