אין סובלנות לשנאה ותוקפנות

אין סובלנות לשנאה ותוקפנות

חברי וחברות כנסת זוכים וזוכות לחסינות כדי שלא יאלצו להתעסק עם תלונות שונות ומשונות שימנעו מהם לשבת בועדות וללחוץ על הכפתור הנכון בזמן שיש הצבעות.

החסינות הפרלמנטרית לא נועדה לתת חיסיון למי שמסית לפגיעה בזדון במוסדות השילטון, למי שפוגע בביטחון המדינה בעבור ממון, או למי שזומם לעלות עם דחפור איימתני על בית המשפט העליון.

למעשה, גם נוכלים, מועלים, נאשמים בפלילים ואפילו סוטים שמציקים לנשים אינם חסינים לעולמים, שכן לחטאים ולמעשים שמזיקים לאחרים לא סולחים.

למרבה הצער, ראש ממשלה לשעבר, כמה שרים מורשעים, ונשיא שבילה מאחורי סורגים עם אסירים אחרים כנראה כבר הבינו את הדברים שעדיין לא לגמרי מובנים לצעקנים תוקפניים שמכריזים על מרד ומאיימים באלימות ברבים.

כבר אתמול כתבנו בעיתון ברשת שהדברים שנאמרו הם מסוכנים, מזעזעים ופסולים, והיום מאוד שמחנו לראות שיש בארץ עוד כמה אנשים ונשים שמזהות ומזהים מסיתים.

ציטוט:

פנייה ראשונה לוועדת האתיקה החדשה – בעקבות המתקפה של אמסלם.

השר לשעבר דודי אמסלם מהליכוד תקף השבוע בחריפות את הממשלה והשמאל: “צריכים לכלוא אותם במכלאות, נדרוס אותם” • עוד הזהיר: “פקיד שלא יעזור לנו – נחתוך לו את המשכורת” • בעקבות הדברים שאמר בשיחה ברשתות החברתיות, יו”ר סיעת מרצ פנתה לוועדת האתיקה שתדון בדברים: “חשד להסתה ואלימות של ממש”

ציטוט עם ציטוטים:

“נדרוס את בג”ץ, נכלא את השמאלנים” – התוכניות של דודי אמסלם ליום בו הליכוד יחזור לשלטון.

עד כאן ציטוט.

מה אפשר לומר על הדברים המזעזעים? אולי כדאי שלא יתגשמו האיומים, כך שנישאר דמוקרטים וחופשיים.

כידוע ליודעות וליודעים, יהודים לא אמורים לעולל לאחרים מה שלהם עצמם לא היה נעים. הדובר הזועם, הזועף והמאיים מבין בכתובים או שעיקר כוונתו זה לגרום נזקים? למה הוא מראה בורות מדהימה בדרכה של תורה, וחושף שנאה מלאת איבה ורצון להרע בפני הפרהסיה?

הדמוקרטים הציונים רוצים חלילה לרמוס את כל הימנים, לדרוס את הגזענים הרשעים ולכלוא את הסרבנים המסוכנים שמתנגדים לחזון המייסדים?

למה יש אלימות, שנאה ואיומים רק מצידם של הימנים התוקפניים והלוחמניים? מדוע רק בגינה שלהם צומחים עשבים שוטים שלא מבינים במצוות שמשה הביא מההרים?

דיבורים מתלהמים, מאיימים, כוחניים ותוקפניים פעם הובילו למעשים נוראיים, והורידו אותנו מהפסים. חזון המייסדים נורה בגבו, ולקח לנו שנים להתאושש מהנזקים.

יתכן שלמדנו לקחים מרים וכבר לא נרשה למסיתים עברייניים ומסוכנים לאיים באלימות חסרת התחשבות בחוקים, גם לא לאלה שסבורים בטעות שבזכות מעמדם הזמני הם חסינים.

למעשה, מי שמאיים לדרוס שופטות ולרמוס ושופטים כנראה צריך לגמגם תירוצים לדברים המזעזעים שהוא אמר בפני חוקרים.

עד כאן ציטוט עם ציטוטים.

מה אפשר לומר? טוב מאוד שלא ירשו למסיתים מזיקים שמלבים שנאה לאחרים לעודד מעשים שאינם חוקיים, מוסריים או ראויים, אפילו אם הם חשים חסינים לבצע כאלה דברים נוראים כדי לחשוף ברבים מימה הם עשויים.

זה לא יפה לנצל את חופש הדיבור בדמוקרטיה כדי לנסות להרוס אותה, אפילו אם חשים המון תסכול, זעם ושנאה.

קישור למאמר ב- N12. קישור למאמר בשם- עבריינים ידרסו מוסדות דמוקרטים? קישור למאמר בשם- מהומה יזומה למען השנאה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

מערכת העיתון

2 thoughts on “אין סובלנות לשנאה ותוקפנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן