גיבורי המהפכה ראויים להרבה הערכה

גיבורי המהפכה ראויים להרבה הערכה


לפי מה שכתוב בויקיפדיה, עורך הדין גונן בן יצחק הוא אדם משכמו ומעלה. המערכת מאוד שמחה שגונן נעתר לתחינתנו והסכים מידי פעם להעלות אצלנו דיעה מלומדת, נבונה וכנה, ובעינינו זה נפלא.

כשלוחם הצדק האמיץ פעם ראה שמכת”זית שוב מאיימת לפגוע באזרחים חסרי ישע הוא נשכב בגבורה מתחת לגלגלי המפלצת הגדולה, והפריע בגופו למשטרה מלהיות יותר מידי אלימה כנגד תושבי הדמוקרטיה שלא עשו כל רע. מה אפשר לומר? כנראה שכך נראית גבורה אזרחית שאינה אלימה.

למטה המידע שמופיע בויקיפדיה, והוא גלוי וזמין לפרהסיה כולה:

גונן בן יצחק (נולד ב-3 במרץ1971) הוא עורך דין ופעיל חברתי ישראלי שלקח חלק במחאות חברתיות נגד מתווה הגז ובמחאה נגד בנימין נתניהו, ממקימי תנועת קריים מיניסטר. בעברו היה רכז בשב”כ, ואחד ממפעיליו של מסעב חסן יוסף הידוע בכינוי “הנסיך הירוק”.

בן יצחק נולד בשנת 1971 וגדל בנס ציונה. אביו הוא תת-אלוףעוזי בן יצחק ואמו רונית, מורה למוזיקה. בשנת 1985 עברה המשפחה לארצות הברית לשנה במסגרת שירותו הצבאי של אביו. גונן שירת בחיל הים, ולאחר שחרורו מצה”ל למד פסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב וסיים תואר ראשון. הוא היה רכז שבט ומרכז הנהגת דרום של תנועת הצופים.

שנת 1996 גויס לשירות הביטחון הכללי לתפקיד קצין מודיעין במגזר הערבי באזור רמאללה, וקיבל את הכינוי “קפטן לואי”. במסגרת תפקידו היה אמון בין היתר על גיוס והפעלת סוכנים וסיכול פיגועי טרור באזור. בשנת 2002 מונה לממלא מקום רכז נפת רמאללה, ופיקד על אזור רמאללה במבצע חומת מגן. במסגרת תפקידו הפעיל סוכנים בקרב חברים בארגוני הטרור, שהידוע בהם הוא מסעב חסן יוסף שכונה “הנסיך הירוק”. יוסף הוא בנו של אחד מראשי הנהגת חמאס, שייח חסן יוסף ח’ליל, והיה מבכירי סוכני השב”כ בתוך תנועת החמאס.[1] יחד עם “הנסיך הירוק” פעל למגר ולעצור את פעילות החמאס הצבאי בגזרת רמאללה וכמו כן עמד מאחורי תפיסתו של שאדי שוהאדה, המחבל שביצע את הפיגוע במחסום עין עריכ. בן יצחק היה מעורב במעצרו של מרואן ברגותי בשנת 2002.

בשנת 2005 למד בן יצחק משפטים ומנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה. הוא סיים תואר שני במשפטים בהצטיינות מטעם אוניברסיטת תל אביב. הוא שותף במשרד עורכי הדין בן יצחק מטרסו ושות’, העוסק בתחומי המשפט המסחרי.

בן יצחק שימש כיועץ מקצועי לסרט “בית לחם[2] ולעונה הראשונה של סדרת הטלוויזיה פאודה.

שנת 2015 הצטרף בן יצחק הצטרף למאבק נגד מתווה הגז,[4] ואף נעצר במסגרת הפגנה נגד מתווה הגז שנערכה מול משרד הממשלה. ב-6 באוקטובר 2018 נעצר בבית שאן כשעצר את שיירת ראש הממשלה.[5] בשנת 2019 היה מעורב בהפגנות נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.[6]

בן יצחק חבר בתנועת “ישראל יקרה לנו” שנאבקת ביוקר המחיה בישראל.

בשנת 2020 הופיע ברשימת 100 האנשים המשפיעים בישראל של מגזין TheMarkerבן יצחק הוא ממקימי תנועת “חוזה חדש” (התנועה ידועה בשמה: CRIME MINISTER) והיועץ המשפטי של התנועה.[8] הוא מעורב בהפגנות מול בית ראש הממשלה בירושלים וברחבי הארץ. במסגרת המחאה הוא מייצג מפגינים שנעצרו ומייעץ משפטית לארגוני המחאה השונים, יחד עם עורכי הדין גבי לסקי ודניאל חקלאי. ב-18 ביולי2020 נעצר לאחר שנשכב מתחת למכת”זית במטרה למנוע את פגיעת סילוני המים באזרחים. בגין זאת הוגש נגדו ב-24 בנובמבר 2020 כתב אישום על הפרת הסדר הציבורי והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו
בשנת 2019 הצטרף למפלגת “ארץ חדשה” בהנהגת אלדד יניב, שבסופו של דבר לא התמודדה בבחירות לכנסת.[10] ב-10 בינואר 2021, לקראת הבחירות לכנסת העשרים וארבע, הודיע על הצטרפותו למפלגת תל”ם – תנועה לאומית ממלכתית בראשות משה יעלון.

עד כאן ציטוט שמעורר התפעלות והשתאות.

נראה שגונן עובד במסירות, בנחישות ובאחריות כבר תקופה ארוכה למען הדמוקרטיה הישראלית וחזונה, והמערכת תהייה מאוד שמחה לתת לו במה.

מקור המידע בויקיפדיה. מאמר בידיעות לגבי עצירת המכת”זית

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

מערכת העיתון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן