דרכיה דרכי נועם

דרכיה דרכי נועם

יש אנשים מודאגים וחרדים שכנראה חוששים שנשכח שאנו יהודים, שנסגוד לפסלים מוזהבים, שנעריץ נאשמים בפלילים או שנחמוד תקציבים כבירים המועברים למשתמטים שמתחמקים מגידול ביכורים, וחלילה לא נזכור את המצוות בכתובים.

במטרה להרגיע את העצבניים המודאגים, אולי כדאי לחזור על חלק מהמסרים הלאומיים העיקריים, וכך לא נאבד את זהותינו הלאומית או נשכח שאת הכל קובעים השוכן במרומים ופוליטיקאיים נכלוליים.

ציטוט:

דרכיה דרכי נעם היא השקפה תלמודית המתבטאת בפרשנות ואף בפסיקה, אשר לפיה התורה לא באה לגרום לאדם סבל, ועל כן פרשנויות אפשריות לתורה שאינן נראות כ”דרכי נעם” נדחות לעיתים לטובת פרשנויות אחרות. עיקרון זה נלמד מן הפסוק בספר משלי (ג’י”ז), המגדיר את ה”חכמה” והתורה במילים: “דְּרָכֶיהָ דַרְכֵי נֹעַם, וְכָל נְתִיבוֹתֶיהָ שָׁלוֹם”.

עד כאן ציטוט

והרי המסרים היהודים הכי חשובים. טוב שמערכת החינוך תסביר אותם לילדות ולילדים. חוץ מזה, מוסבר שדרכיה נועם ונתיבותיה שלום, כך אי סיבה לחששות מיותרים:

סור מרע, עשה טוב, בקש שלום ורדוף הסדרים. סרבנות ותיקים פליליים יוצרים סיבוכים מיותרים.

ואהבת לרעך כמוך, וזאת ללא קשר לצבע הבגדים או מוצא ההורים. שכן כולנו בעצם יצירים, ברואים ובצלמים.

אל תעשה לזולתך מה ששנוא עליך, לדוגמא משהו שנתפס ככפייה או פגיעה.

ואהבת את הגר, שזה אומר שלאפליה, התעללות וגזענות אין היתר.

המסרים היהודים הללו מאוד יעזרו לשפר את מצב הדברים. נוכל לנהוג בנימוס ואדיבות, לתקצב קשישים, לא לבגוד בנשים, לא לחמוד כספים לצרכים אנוכיים, לא לשקר לבוחרות ולבוחרים, ולא להיות אלימים או גזעניים.

יודעי דבר מספרים שאם נהייה יהודים טובים ונקיים את כל הכללים המוזכרים אז משיח יגיע לביקור וכולם יהיו שמחות ושמחים. בקיצור, מאוד כדאי להפיץ את המסרים שלעיל לתלמידות ולתלמידים, והעולם יהפוך למקום קצת יותר נעים

קישור לויקיפדיה. קישור למאמר בשם- מי יאשר חוקים שאינם חוקיים?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן