האופציה האחרונה

האופציה האחרונה

שר הביטחון רגיל לא לישון ועדיין להיות צלול, עירני, יעיל ונבון. ככה זה כשאתה קצין קרבי ששומר שנים רבות על הביטחון הלאומי. כתוב- לא ינום ולא ישן שומר ישראל, ובמזרח התיכון הפרוע אסור להתבטל, לזלזל בסיכונים או סתם לשבת בצל.

זה די מעייף ולא ממש כיף, אבל אין לנו ברירה אלא להיות מוכנים בכל רגע לזהות ולנטרל כל תוקף. העין של מערכת הביטחון בציון צופיה, ולא נחה.

בימים האחרונים הרוסים כנראה מזהים המון תנועה של מטוסי קרב מהרבה סוגים אצלנו בשמיים, וסביר להניח שהם מספרים על הדברים המעניינים לחברים האיראנים המודאגים שאולי מכוססים ציפוניים.

כידוע ליודעות וליודעים, ישראל כבר הכריזה די הרבה פעמים ברבים שהיא לא תאפשר מצב בו לאיראנים יש נשק שעשוי לגרום לנו נזקים. בגלל שהנאשם בפלילים לחץ לבטל הסכמי פיקוח יעילים, עכשו הפרסים חשים לגמרי חופשיים, וזה גורם להם סיכונים קיומיים ומאלץ אותנו להתאמן על ביצוע הצעדים ההכרחיים.

בנוסף לתמיכת האמריקנים והאירופים בזכותנו להגן על התושבות והתושבים, הר כביר של מזומנים הופנה בתקציב האחרון להתמודדות אפשרית עם יריבים רחוקים שעימם אין לנו בעצם סיכסוכים.

חיל האוויר הישראלי הונחה לאחרונה לעזוב הכל ולהתמקד ביעדים מסומנים, שכן הדברים נפיצים, לא ממש מתקדמים ובעיקר מחמירים.

דיבורים מדיניים אולי יתקיימו בעוד שבועיים, אבל לפי הרעשים בשמיים יתכן שאנחנו כבר מתאמנים במרץ רב לאופציה מספר שתיים. עד סוף השנה כנראה נדע את התוצאה של המתיחות האחרונה, אבל כבר עכשיו ברור שהסבלנות נגמרה, ואפילו יש איזה שמועה אודות אופציה עמומה שלפי מקורות זרים היא די נוראה.

הנה נקודה אחרונה למחשבה, ואולי אפילו הפרסים יבינו אותה:

מי שמעוניין בסוף טוב לא ניגש בעליזות חסרת דאגה לדגדג דוב עצבני ורעב מקרוב. בעברית קלה, אם לא תהייה ברירה יתכן שהמכה שאיראן תקבל לא תאפשר לה תקומה, שהרי הרעיון הוא להפכה למנוטרלת שאינה מזיקה, לא רק קצת לעצבן אותה ואז לסבול תקופה ארוכה.

מחזאי אנגלי יצירתי ומוכשר בשם שייקספיר פעם כתב המון מחזות, ואחד המשפטים שם עסק בשאלה הדרמטית- להיות או לא להיות. יכול להיות שבטהראן צריך קצת לשנות את הנוסח הישן ולשאול- לחיות או לא לחיות. מצד שלישי, במזרח הפרוע הכל יכול לקרות תוך שניות או דקות ולכן גם יתכן שהאיראנים יעדיפו קצת לדחות את המפגש עם בורא עולמות ושבעים ושתיים הבתולות המבוהלות

קישור למאמר בשם- תוכנית פעולה זו הגדרה רגועה. קישור למאמר בשם- יתכן שיהייה עימות נטול עמימות? קישור למאמר בשם- אפילו פרשנים מנוסים כבר מודאגים. קישור למאמר בשם- אם אין אני לי מי לי. קישור למאמר בשם- לבינתיים איראן עדיין כאן. קישור למאמר בשם- מותר לקום על הקמים.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

מערכת העיתון

One thought on “האופציה האחרונה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן