הדמוקרטיה יכולה להגשים את חזונה

הדמוקרטיה יכולה להגשים את חזונה

הדמוקרטיה הישראלית נקלעה לבעייה רצינית. זה לא קרה בצורה מיידית אלא הדרגתית.

הסתה עיקבית לשנאה וסרבנות לפשרה שמנציחה מלחמה גרמו לאומה לסטות מחזונה. ליבוי איבה, טינה, אלימות ואפליה אינן חלק מהכתוב במגילה. מצד שני, כשחוזרים על מסרים מפחידים, מכעיסים ושיקריים מספיק פעמים ההמונים מתחילים לחשוב שיש משהו בדברים.

למרבה הצער, גיבור האומה ומשחרר הבירה נרצח ביריה לאחר הסתה מזיקה שלא נמנעה אלא טופחה. כולם וכולן יודעות ויודעים שהריגה היא פשע חמור מאוד, אבל כנראה שהסתה מתמידה משכיחה מהמאמינים גם את עיקרה של תורה.

היום, זה נחשב בסדר לשנוא ולפחד מהסדרים רגועים, וזה קצת מוזר, שכן בתורה המסרים לגמרי הפוכים. למעשה, הכתובים הקדושים ממליצים לכבד אחרים, לסור מרע, לעשות טוב, לא להסתבך בשלל תיקים פליליים, ולחתור להסכמים שלווים.

במילים אחרות, כל מי שמאמינה או מאמין בשנאה, טינה ולוחמה מתמידה חוטא וחוטאת לעיקרה. רדיפת שלום זו מצווה, חלק מחזון המדינה וגם מה שכל יהודי ממלמל שלוש פעמים ביממה.

מי גרם ליהודים להאמין בשנאה ולוחמה מתמידה? זה מסר חשוב מהתורה? למעשה, זה נעשה למטרות פוליטיקה ושליטה. יצא טוב? לא בטוח, שהרי עכשיו יש שלושה כיתבי אשמה ושתי ועדות חקירה בחשד להזנחה פושעת ובגידה.

והרי הצעה דמוקרטית שעשוייה לפתור את בעיית האיבה, השנאה והאפליה:

אפשר שהממשלה תזמין את המיעוט הערבי ישראלי לשבת עימה כדי לסייע לאוכלוסיה שקופחה, הופקרה והוזנחה. זה יראה שוויון, היגיון וגם יוודא שהכנופייה העבריינית שבוגדת בחזון לא תשוב לשילטון.

המיעוט הישראלי שאינו יהודי בטח ישמח לקחת חלק שוויוני בבניין הארץ, ממש כמו שכתוב במגילה שהקימה מדינה לעם העברי. במילים אחרות, אולי כדאי לשאול את הערבים שמאמינים בשוויון ודמוקרטיה אם הם מעדיפים גזענים סרבניים ולאומניים ששונאים אחרים או רוצים להיות חלק מהשילטון בציון, ככתוב בחזון.

קישור למאמר בוואלה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

2 thoughts on “הדמוקרטיה יכולה להגשים את חזונה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן