החיובי שבשלילי

החיובי שבשלילי

בחיים חשוב למצוא את הדברים החיוביים, וזה נכון במיוחד כשהם קשים, מתסכלים או סתם מצערים.

בהחלט אפשר לקטר, להתלונן או להאשים מישהו אחר אבל למרבה הצער זה לא ממש עוזר לשנות, לתקן או לשפר. מצד שני, אם מוצאים את החיובי בשלילי העולם נראה קצת יותר אופטימי ופחות עגמומי.

מסע החיים הוא קצת כמו צעדה במשעולים מפותלים. מידי פעם רואים סימנים שמעידים על קיומם של בעלי חיים שאוכלים ומעכלים, אבל מה שנחמד, רייחני ונעים זה דווקא למצוא בדרך את הפרחים, ולשמוח שגם הם קיימים.

יהודי נבון פעם סיפר שהכל יחסי ושהיקום מורכב מהפכים מנוגדים. בעברית קלה, בשמיים יש הרבה חושך אבל גם המוני כוכבים.

ציטוט:

ההישג המוחשי הראשון של הממשלה הוא דווקא שיקומו של המחנה שמנגד.

במו ידיהם הפכו נתניהו ושותפיו את הצעידה השמאלנית המנומסת למחאה סוחפת.

עד כאן ציטוט.

בקיצור, הרס הדמוקרטיה, רמיסת מוסדותיה, מזימה לסיפוח לא חוקי של הגדה ובגידה בחזון המדינה זה די רע, אבל הקנוניה הפסולה והנפיצה תיצור התנגדות אזרחית עזה עד מתונה, וזה כנראה ישיב את האומה שהוסטה לשנאה בחזרה לנתיבה, שהוא שלום, ביטחון, שוויון והסדרה.

קישור למאמר בהארץ. קישור למאמר בשם- הנשיא לשעבר חש צער? קישור למאמר בשם- קריאה גלמודה הפכה למקהלה. קישור למאמר בשם- החזון הלאומי הפך לכשל מוסרי?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן