הימורים מסוכנים

הימורים מסוכנים

שלום איראן, והרי סיכום ההתפתחויות בשבוע שהיה כאן. אולי כדאי לתרגם לפרסית צחה את מה שלעיל ולהביא זאת לתשומת ליבו של מי שמעוניין לדחות קצת את המפגש המרגש עם האל

ציטוט:

סאליבן לא היה חלבי. כך למשל, באחד הראיונות הוא גילה כי ממשל ביידן כבר קיבל החלטה “בחדרים סגורים” מתי ארה”ב תפרוש משולחן המשא ומתן בווינה ותוסיף סנקציות על אלה שכבר מוטלות על טהרן. לדבריו, זה יקרה בתוך “כמה שבועות” אם איראן לא תגמיש את עמדותיה.

סאליבן הוסיף גם איום מרומז. בתשובה לשאלה אם ארה”ב מתנגדת שישראל תתקוף את מתקני הגרעין באיראן הסתפק היועץ לביטחון לאומי של הנשיא האמריקני באמירה ש”ישראל היא מדינה ריבונית”.

משמעות האמירה הזאת, בשפה הדיפלומטית הבינלאומית, היא שלפחות כרגע יש להנהגה בירושלים ולאנשי מערכת הביטחון בקריה אור צהוב בוהק מארה”ב לעשות מה שהם חושבים לנחוץ, ומתי שהם חושבים שזה יהיה נחוץ.

לא נעים לומר זאת בצורה כה בוטה, אבל ארה”ב משתמשת בנו כבכלב תקיפה ששיניו החדות והרקורד התוקפני שלו אמורים להמחיש לשליטי טהרן מה עלולה להיות האלטרנטיבה אם יכשל עלה הזית הדיפלומטי שמושיטה להם ארה”ב.

עד כאן ציטוט.

סביר שבסידרה האהודה שעל המרקע אמריקה משחקת את המבוגר האחראי שמעוניין בהסדרה דיפלומטית רגועה ובהימנעות מהחמרה, בעוד שישראל משמיעה קולות שעיקרן- כנראה שלא תהייה ברירה, שכן איראן כבר הראתה שהיא נכלולית, מסוכנת ולא אמינה.

כמובן שעדיפה הסדרה על מריבה או השמדה, אבל שליטי פרס מוזמנים לבחור לבד במה שנראה להם דרך הכי בטוחה. מי יודע? אולי הם רוצים מלחמה גלויה עם מעצמה גדולה או לבדוק את היכולת של מדינה קטנה, שלפי מקורות זרים יכולה להעלים אותה תוך פחות משעה.

ללא קשר להצהרות מדיניות תרבותיות, מאופקות, מאיימות ומנומסות, ישראל כנראה תודיע לידידותיה על פתרון הבעייה כשיראה לה כשהגיע השעה ומחוסר ברירה יש לנטרל סכנה, אבל היא לא תבקש רשות מחברים להגן בעצמה על תושביה בכל העוצמה שלכאורה עומדת לרשותה.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- מסרים סותרים לא עוזרים. קישור למאמר בשם- פצצת זמן עשוייה להעלות עשן. קישור למאמר בשם- לאיראן אין הרבה זמן. קישור למאמר בשם- להנחות שגויות יש תוצאות מצערות.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

מערכת העיתון

2 thoughts on “הימורים מסוכנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן