הסברה עובדת בערך כמו הסתה

הסברה עובדת בערך כמו הסתה

כמובן שמותר לחשוש או לחוש חרד, אבל אישית אינני דואג. אומנם, חרדה קיומית תמידית היא תכונה יהודית מסורתית, אבל זה גם כנראה עניין של בחירה אישית.

יש חילונים מוזרים שמאמינים שאין באמת צורך לחשוש מדברים לא ידועים או סופניים שכנראה לא כואבים אלא רק לנסות לעשות מה שיכולים, לסייע ולא להזיק לזולתים בלי לסבול מרגשות מטרידים או לא נעימים במהלך הימים הנותרים, שכן הכל במילא ברצונו של השוכן במרומים.

כנראה שלא לכולם יש רעיונות זהים, שכן יש בארץ המון חרדים שלא מבינים בכתובים, לא מכבדים אחרים, שונאים ברואים מהיותם קצת שונים ולא ממש מאמינים שאבינו מלכנו שומר עלינו ממרומים.

לפעמים אפשר להראות למוכרי רהיטים רהוטים ומזיקים שמסובכים עד צוואר בפלילים שלא רק הם יודעים לשחק במילים ולהבין אנשים. השעשוע הזה מוסיף קצת עניין בחיים המשעממים, ואולי גם עוזר במידה מסויימת לשקם את חזון הציונים.

יש בעולמו ברואים רעים שלצרכים אנוכיים מסיתים לעשות נזקים, משמיצים, מכפישים ברבים ומעודדים שנאה לאחרים, ויש שמשתמשים במילים שהוא נתן למשה בהרים כדי להזכיר למקומיים מה כתוב בכתובים.

אחרי כמה שנים של מאמצים בילתי נלאים הנאשם בפלילים כבר ממתין בסבלנות רגועה לפסיקת שופטות ושופטים. הציונות חזרה לפסים וכנופיית הנוכלים ממתינה לפיסקי הדין שכנראה יורו על ישיבה והתנהגות טובה מאחורי סורגים.

אפשר לחוש עייפים, רצוצים אך מרוצים, אבל זה יקח שנים לתקן את הנזקים הרבים שגרם הנאשם בפלילים בהמון תחומים מוזנחים, והמסכן עדיין לא חש הקלה מעונשה של המורשעת עם הליקויים בתא שקט מאחורי סוגרים.

מה שעשה את מלאת ההסברה המעייפת קלה ומהנה הוא שכל התורה כולה בעצם כבר כתובה, רק צריך היה להזכיר לאומה העסוקה את דרכה וחזונה בחילונית צחה, ולעשות זאת ללא הפוגה על אף מחאותיה של המקלדת הרצוצה.

מסתבר שאחרי כמה אלפי הסברים מנומקים ובעזרת ההרגלים המגונים של עבריינים סדרתיים סוף סוף מתקרבים ליעדים.

לא ברור אם הסתה טרחנית לשיבה לדרכה של תורה וחזון המדינה בפרהסיה או הנטייה של העבריין הסדרתי לסבך עצמו בעבירה אחר עבירה זו הסיבה לנפילה מאיגרא שהושחתה וסרחה לערכאה רמה, אבל בכל מקרה ההתפתחות מעוררת תקווה.

קישור למאמר בשם- והרי התחזית: הנבואה הפכה מציאותית. קישור למאמ בשם- שובה של התקווה. קישור למאמר בשם- המושחתים סופרים ימים. .קישור מאמר בשם- צילצולי אזהרה והתפקחות מרה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “הסברה עובדת בערך כמו הסתה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן