הסתה לשנאה וחזון האומה

הסתה לשנאה וחזון האומה

גילוי נאות- אני דמוקרט ישראלי ושוחר שלום ציוני מאז שחר צעירותי. מצד שני, הכשל הזה לא באמת מהווה סיבה לירות בי באופן מיידי. חוץ מזה, יתכן שהאשמה היא במה שכתוב במגילה או בתורה של העם היהודי.

יתכן שתמונות ישנות יזכירו לי שפעם ניסיתי להיות ציוני, ואפילו להביע את עמדתי בעזרת נפנוף בפתק הצבעה ציבעוני.

מאז זמן, כבר אין שום צורך לנסוע למרחקים כדי להביע תמיכה בחזון המייסדות המייסדים. מספיק ללחוץ על כפתורים.

בעבר, החלוצות האמיצות והחלוצים הנועזים לחמו בביצות וייבשו יתושים. יישובים חדשים הוקמו בין לילה עם חומות ומגדלים, בשממה נסללו דרכים, ניטעו בארץ מטעים ונזרעו שדות מניבים. מה אפשר לומר? בהמון עמל, דם ויזע נגאלה מדינת היהודים.

היום הרבה יותר קל להיות ציוניות וציוניים. רק צריך להקיש בכמה מקשים, ואפילו אין חובה להגיע לכנסים ולנפנף בפתקים יפים.

חוץ מזה, את מקימי המדינה השוויוניים והציוניים החליפו מתונים ציוניים ודמוקרטיים, והמילה- “שמאלני” הפכה בעזרת הסתה לשם נרדף לבוגדים אוהבי אוייבים.

לדעתי הסובייקטיבית אינני סיכון ביטחוני או רוצה ברעתה של מולדתי, אבל לצערי יש המסיתים כנגדי ומספרים בציבורי שרדיפת שלום ומתן כבוד לאחרים זה סימן לכשלים, פגמים, מישגים וחטאים מסוכנים.

פעם טיילתי בבירות על טנק ביחד עם כמה חברים ומאז הבנתי למה בכתובים העתיקים מומלץ לסור מרע, לעשות טוב ולהגיע להסדרים. דרך אגב, כשהמשוריינים המפחידים נוסעים ברחובות המפוייחים די מהר מגלים מה קורה לרכבים חונים אחרי שעוברים עליהם עם פלוגה של כלים כבדים.

מי שראה וחווה מילחמה כבר יודעת ויודע שיש לעשות הכל כדי למנוע אותה. לא סתם היהודים אומרים- שים שלום שלוש פעמים ביממה.

קישור למאמר בשם- מי טימא את מולדתי? קישור למאמר בשם- נאשם פלילי מציע שוחד פוליטי במימון ציבורי? קישור למאמר בשם- נאשם בפלילים מזיק למדינת היהודים. קישור למאמר בשם- התקדמות טובה ונאשם שיורשע. קישור למאמר בשם- שיטות עברייניות, מוכרות ומסוכנות. קישור למאמר בשם- סכנה לדמוקרטיה. קישור למאמר בשם- מי הביא גזען שקרן ומסוכן למשכן?  קישור למאמר בשם- למה רשעים גזעניים מתחזים ליהודים?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן