הקלון הלך לישון

הקלון הלך לישון

הנאשם בפלילים שהודח מהשילטון וגם חשוד בבגידה בביטחון ציון בעבור ממון סיפר בגאון שהוא לא רצה לחוש קלון, כנראה בגלל הביזיון הכרוך בהודאה בכישלון.

מה אפשר לומר? סביר שאף עבריין סידרתי לא רוצה שיהרסו את שמו המפואר בציבורי או חלילה יאיימו עליו במאסר. מצד שני, לא בטוח שהציבור באמת סבור שזו לא בושה להיות נאשם פלילי וכזבן נכלולי.

ציטוט:

נתניהו לא הכחיש שהוא שיזם את המגעים. גם לא את זה שנתן אור ירוק להתקדם, כפי שפרסמנו. ומהו אותו אור ירוק, אם לא נכונות להיכנס למשא ומתן של ממש, על הפרטים. כן, כאלה שכוללים הודאה – בהפרת אמונים, הוא ידע שאין אפשרות אחרת; בענישה – שכוללת מאסר גם אם בדרך של עבודות שירות או על תנאי; ובכך שיאלץ לעזוב את החיים הפוליטיים כפי שהם כעת. כל אלו לא הוכחשו.

עניין הקלון, שהיה ונותר נקודת המחלוקת: נתניהו שב והדגיש, בהתייחסויות היחידות שלו עד כה למגעים, שהוא לא הודיע שמסכים לקלון. נדמה שגם במשרד המשפטים לא יחלקו עליו. יותר מכך: אם נתניהו היה מסכים מפורשות לקלון, אומר “רוצה אני” – בהחלט סביר שהטור שאתם קוראים עכשיו היה עוסק בניתוח הסדר הטיעון שנחתם בין נתניהו לבין התביעה.

ציטוט:

נתניהו על המגעים להסדר טיעון: לא הסכמתי לקלון.

עד כאן ציטוט שלכאורה מעיד על נכלוליות, ערמומיות ועבריינות.

כנראה שהנאשם באמת לא הסכים לקחת אחריות שעימה קלון, אולי בגלל סירובה של הלקוייה שבעצמה הורשעה בעוון, אבל השגיאה כנראה תהייה הסיבה לכך שהנוכל יזכה במשפט מעניין שישודר לאומה וירתק את ההמון.

האם הנאשם בפלילים הוא זה שמחליט לגבי מידת הבושה, המבוכה וההשפלה שתיתן למעשיו הנכלוליים הפרהסיה? מה, העבריין הסדרתי באמת חושב שהמדינה לא ראתה את שליחיו המבוהלים אצים רצים ליועץ המשפחתי?

אולי המורשע ששוחרר ממאסר צדק במה שהוא אמר. יתכן שיש ליקויים קלים בהבנת המציאות אצל המודחים הנואשים. סך הכל, הם משמיעים דברים שלא ממש נשמעים אמינים, מציאותיים, נכונים או אפילו מדוייקים, ועוד עושים זאת בלי בושה ברבים.

מי שהודח מהשילטון לא יקבע אם יש בחטאיו קלון. חוץ מזה, הסכמתו הנדיבה להודות בעבירות זוטות ופעוטות לא ממש תשנה את התוצאות.

קישור למאמר בכאן.קישור למאמר בכאן. קישור למאמר בשם- שילטון, עוון וקלון. קישור למאמר בשם- הנאשם מודה ומתחיל סוף המחזה. קישור למאמר בשם- למצוא את החיובי בפלילי

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

8 thoughts on “הקלון הלך לישון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן