השמיני במאי קצת השפיע עלי

השמיני במאי קצת השפיע עלי

היום הוא השמיני במאי, והתאריך הזה די משמעותי בחיי.

בכורתי נולדה בדיוק ביום הזה לפני קצת יותר מעשרים שנה, ופעם הורי הממוספרים, השלודים והמעונים זכו לשמוע בהקלה עצומה בשמיני במאי שפסקה הזוועה, ושדינם כבר אינו למיתה.

ציטוט:

יום הניצחון באירופה (באנגלית: VE [Victory in Europe] Day) נקרא גם יום הניצחון על גרמניה הנאצית – הוא היום בו חוגגים את ניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה בשנת 1945. במדינות המערב נחגג יום זה ב-8 במאי, ובגוש המזרחי נחגג יום הניצחון בחבר המדינות ב-9 במאי.

ציטוט:

המערכה בפולין (בפולנית: Wojna obronna 1939 roku, ובתרגום לעברית: “מלחמת ההגנה של 1939”; בגרמנית: Polenfeldzug, ובתרגום לעברית: “המערכה בפולין”) כללה את פלישתן של גרמניה הנאצית וברית המועצות לפולין בתחילת מלחמת העולם השנייה.המתקפה החלה ב-1 בספטמבר 1939, שבוע בלבד לאחר החתימה על הסכם ריבנטרופ–מולוטוב,

עד כאן ציטוט.

הראשון לספטמבר, היום בו פרצה מלחמת העולם השנייה, היה יום הולדתו השמונה עשרה של אבא.

מה אפשר לומר? אבי הממוספר נולד ביום ובחודש בו החלה מלחמה נוראה, זו שלקחה לו את המשפחה והותירה חלל גדול בנשמה של האומה כולה, וביתי הגיעה לעולם בדיוק ביום ובחודש בו הזוועה נגמרה.

מי יודע? אולי הדבר המוזר הזה זה נעשה בכוונה על ידי השכינה כדי שלא אשכח את העבר? מצד שני, חילונים מעדיפים להאמין במיקריות משונה, או לנסות לקבל את העובדה שיש דברים שלעולם לא תמצא להם תשובה אמינה.

מאז שהוא נברא, העולם כבר עבר הרבה מלחמות כואבות ועצובות, אפילו שבני כל הדתות הגדולות המאמינים מתבקשים לכבד את הבריאה וההוראות, ולהימנע מפגיעה בבריות. ללא קשר ללקחים, לשלל החורבנות הלאומיים הקודמים, לימי זיכרון החגיגיים והאבלים או להוראות קדושות, עדיין יש בעולם שנאה, חמדנות, כוחנות ואלימות. מה לעשות.

בתורה מוסבר להוגים בה יומם ולילה שלמרבה הצער הדבר הנורא הזה קורה כל ארבעים שנה, והמשכילים המלומדים אומרים לאחר הרבה לימודים שההיסטוריה כנראה חוזרת על עצמה. עד כה, הכל כשורה ואין חדש בשום ידיעה. מצד שני, בפעם הבאה שנחליט להשתגע לא בטוח שתהייה תקומה אלא שממה רעילה.

בעברית קלה, בהחלט אפשר היה עד כה להנות ממלחמה נחמדה כל איזה תקופה, אבל הגענו למצב בו המערכה הבאה תסיים את ההיסטוריה הכתובה, וכבר לא יהייה בעולם מי שיחוש חרטה או ישא קינה. מסיבה זו, אולי כדאי לפתור בעיות בצורה שונה.

קישור למושג- יום הניצחון בויקיפדיה. קישור למאמר בשם- גינוי זה דבר מאוד ראוי.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן