השתלחות כנגד עבריינות ושחיתות

השתלחות כנגד עבריינות ושחיתות

מערכת עיתון ברשת מאוד מצטערת אם תמיהות שפורסמו אצלנו לגבי מתן אישור לנאשמים פליליים לשמש בתפקידים ציבוריים רמים קצת הטרידו את כבוד השופטת העליונה, או חלילה נתפסו בעיניה כהשתלחות מפחידה ופרועה.

ציטוט:

אסתר חיות: “מציאות ההשתלחויות בשופטים בעקבות החלטותיהם מטרידה מאוד”

ציטוט:

בג”ץ דחה פה-אחד את העתירות נגד נתניהו ונגד ההסכם הקואליציוני.
המשמעות: ממשלת נתניהו-גנץ תוכל לצאת לדרך, לאחר ששופטי בג”ץ קבעו פה-אחד כי אין מניעה משפטית להקימה, למרות כתב האישום נגד רה”מ • גם העתירות נגד ההסכם הקואליציוני נדחו.

ציטוט:

השופט מני מזוז: “ממשלה בראשות נאשם בפלילים – כשל מוסרי”
אחרי שהעתירות נגד הרכבת ממשלת האחדות נדחו, שופטי בג”ץ פרסמו את הנימוקים המלאים. חיות והשופטים מזוז וקרא קראו להסדיר בחקיקה את הרכבת הממשלה בידי נאשם בפלילים: “כשל ציבורי-מוסרי שקשה להפריז בעוצמתו”. השופטת דפנה ברק-ארז: “תפקיד ראש הממשלה, מחייבים עמידה בדרישות גבוהות של דוגמה אישית וטוהר מידות”

עד כאן ציטוט.

לפי מה שפורסם, לא בטוח שכולם הסכימו פה אחד שנאשם פלילי ראוי לכהן בראש החזון הציוני, אבל השופטת חיות משום מה הכשירה את העבריין הסדרתי. אולי זה חוקי, אבל לא ממש מוסרי או נראה טוב בציבורי.

להביע תמיהה לגבי החלטה משונה, מזיקה ומוזרה שהתקבלה בערכאה העליונה זו לא ממש השתלחות אלא אולי ביקורת בונה. מדוע השופטת הבכירה חשה דאגה? הרי היא אישרה לעבריין סדרתי לנהל מדינה שלמה וכלום לא קרה לה.

האם חיות מצפה למחמאות בשל חוסר האחריות ומתן סיוע לעבריינות ושחיתות? יתכן שלדבר שעליו השופטת קובלת בצדקנות קוראים דמוקרטיה או סקרנות, לא השתלחות.

קישור למאמר בוואלה. קישור למאמר בגלובס. קישור למאמר בכלכליסט.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן