חילוני, גזעני, חרמני, לאומני ונכלולי

חילוני, גזעני, חרמני, לאומני ונכלולי

כנראה שיש לנו בעייה רצינית בהבנת המקרא, וזו קצת בושה לאומה שקידשה השכלה, תבונה ולמידה יומם ולילה. סביר שהתקלה הזו היא התוצאה המזיקה של הסתה מתמידה לשנאה, שפעם אפילו גרמה לרצח מזעזע של ראש ממשלה על ידי איזה עשב מופרע שזובל והושקה.

יש בארץ יצירים, ברואות ובצלמים שסבורים בטעות שהרב חסדו לכאורה רק אוהב חלק מזערי מהבריאה, כאילו שאת כל השאר הוא עשה לא בכוונה או שנעשתה שגיאה חמורה בזמן שהוא חטף תנומה קלה.

במציאות, כך לפחות לפי הסברה, האל יצר את הבריאה המגוונת כולה, ולמרבה הצער זה גם כולל את חסרי ההשכלה, המאמינים בהפרדה, בלוחמה, באיבה, בשינאה ובחרדה. הדת היהודית מבקשת שנסור מרע, שנעשה טוב, ושנבקש שלום, אבל מסתבר שלא כולם מבינים זאת, והם רוצים לעולל לזולתם את מה שלא היה נעים להם, רק בגלל דתם ומוצאם.

בעברית קלה, קריין חילוני לשעבר שגם פרש מהמליאה לאחר שהתגלה שאין לו כבוד לנשים והתנהלתו גסה מגלה לצופות ולצופים שלדעתו יותר חשוב להיות יהודי מאשר מוסרי, וזה כמובן אומר שהוא כנראה כלל לא קולט שאין הבדל בין הדברים.

למה לגלות ברבים שאין לך מושג בכתובים? לא מספיק שיודעים שאתה מטריד נשים וכביכול עוסק בניאופים? מי יודע? יתכן שמגל הוא בעצם לא ממש פטיש, או שהוא סתם לא חד ובא לו לחשוף זאת למאזינות ולמאזינים.

ציטוט:

בהמשך, פנה בן לינון וטען: “אמרת שחשוב לך להיות יהודי יותר מאשר מוסרי, ואני פשוט מעדיף להיות יהודי מוסרי”.

עד כאן ציטוט שכנראה חושף לאומנות, גזענות, חרדתיות ובורות. מה, הימין הקיצוני לא יודע שהמסר העיקרי בתורת העם המקומי הוא להיות מוסרי? כנראה שהנאשם הפלילי הצליח להשכיח מחלק מהעם העברי שכדי להיות יהודי צריך להיות מוסרי.

נקודה אחרונה שאולי תסביר את עומק השגיאה והרמייה: הקיצונים שבוגדים בחזון המייסדים הם סרבנים גזעניים שלא מוכנים להסדרים שיצילו חיים, ורוצים לצרף למדינה איזה שלושה מיליון גויים.

שאיפתם המוצהרת של הבוגדים בחזון המייסדים היא לספח למדינת היהודים מיליוני מוסלמים שלא רוצים. מצד שני, כשצריך לעזור לפליטי מלחמה אומללים הצבועים הרשעים טוענים שהכנסת כמה אלפי אומללות ואומללים לכאן, עד שאצלם בבית ירגעו העניינים, זה דבר לכאורה יהייה סכנה לאופייה הלאומי של הממלכה? הבעייה, כמובן, היא שהדוברים סבורים שהם יהודים טובים בעודם נוהגים כרשעים שלא מתחשבים באחרים.

מה אפשר לומר לכזו טענה משונה? אולי ניתן לומר שהיא קצת צבועה, שגוייה, לא ממש תואמת למה שכתוב בתורה הקדושה וגם סותרת את המפורט במגילה שהיא המצע המפרט את חזון האומה.

קישור לשידור ב- FM103.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן