מלחמה או שלום

מלחמה או שלום

אומנם, נבחרי וניבחרות הציבור מספקים ומספקות לנו הרבה בידור, אפילו שלא תמיד כל סיחרור לגמרי ברור, אבל למרבה הפלא בעולמה הנפלא של השכינה קיימים גם דברים יפים, רגועים ונאים, כדאי לעצור רגע מהמירוץ החיים ולהביט בהם, אחרת רק נהנים מקריאה בעיתונים.

העם שלכאורה פעם נבחר מבלי להבין למה כבר סופר נצחונות, אסונות, ישועות, ניסים ונפלאות מאז שנים מאוד רבות. בדרך כלל, הממלכות שורדות בערך שני דורות ואז קורסות וחורבות בגלל מריבות פנימיות או מלחמות שכנראה לא טופלו בדרכים דיפלומטיות

תקומת עם ישראל בארצו לאחר כמעט אלפיים שנה מאז גירושו ממולדתו הייתה נס מאוד מרשים שהדהים את העולם כולו. כבר כמה וכמה פעמים עמדו עלינו לכלותנו, בערך בכל דור ודור, כוחות אדירים, מפחידים וכבירים, ואיכשהו שרדנו והיננו חופשיים, דרוכים ועצבניים בארצנו.

רק שלום יביא ביטחון וישמור על קיומה של ציון. הרעיון המוזר הזה גם כתוב בתורה ובמגילה שהקימה את המדינה.

האם הממשלה הרעננה, זו שאך זה קמה כדי להחליף את הכנופיה המזיקה עם כיתבי האשמה והחשד לבגידה, מסכימה עם עקרונות התורה ומגילת העצמאות, זו שבן גוריון קרא בקול נרגש וגבוה?

הסדרה תביא לרגיעה, שיגשוג ופריחה. לעומת זאת, סרבנות, לאומנות, קיצוניות כוחנות ומלחמה יביאו הרס, אבל ועוגמה. אז מה עדיף לאומה? מה חזונה?

אמריקה הנחמדה בטח תיתן לנו קצת זמן להתארגן, ואז כנראה תנסה להביא שלום למזרח התיכון כדי לעצור את מעגל היגון. האם הממשלה הרעננה תעשה את הדבר הנכון והנבון?

סך הכל, לפי תורה מלחמה עושים רק כשאין ברירה וחייבים למנוע סכנה או פגיעה. לעומת זאת, בקשת שלום ורדיפתו היא מצווה מהאל העליון, וגם החזון לציון.

קישור למאמר בוואלה. קישור למאמר נוסף בנושא. מקור לתמונת הציפור עם המקור. קישור לקבוצת פייסבוק בשם- צילומים וסיפורים אולי יראה איזה עוד דברים קיימים בארץ הנביאות והנביאים פרט לעיתונים, פחדים קיומיים מתמידים, פוליטיקאיות ופוליטיקאים.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן