מסתירים נתונים לאומיים ומסתבכים

מסתירים נתונים לאומיים ומסתבכים

מי דאג שלא יפורסם בציבורי דו”ח העוני הלאומי?

מי חשש שהציבור חלילה יבין שהניהול היה נוראי?

מי נכלולי, כזבני, אנוכי, עבריין סדרתי ונאשם פלילי?

ציטוט:

בהיעדר תקציב, בעיצומה של מגפה: מי העלים את דוח העוני?

מדי שנה לקראת חודש דצמבר מפרסם הביטוח הלאומי את דוח העוני והפערים החברתיים, אולם בשנים האחרונות, ודווקא בעת משבר הקורונה והיעדר תקציב מדינה, ניצבת תמונה מטרידה: זה שנתיים לא פורסם דוח מלא ומפורט. אל תעלימו את מה שנחזה בשטח ומורגש כבר תקופה ארוכה.

עד כאן ציטוט.

מי חשב שאם לא יתפרסמו ברבים הנתונים העגומים אז העם לא ידע שמצבו על הפנים? זה בכלל חוקי להסתיר מימצאים רשמיים מהאזרחיות והאזרחים? מי אחראי לדברים הפסולים?

אומרים שמודה ועוזב ירוחם אבל יתכן שהרעיון לא ברור לכולם. למעשה, נראה שיש נאשמים בפלילים שחוששים שהעם חלילה יראה אותם בקלונם, בכישלונם וחטאם, שכן הדו”ח הציבורי הוסתר ומשום מה מעולם לא פורסם.

מעניין למה במקום להחביא נתונים מטרידים לא פורסמו דיווחים מעודדים, שמחים ולגמרי שיקריים? סך הכל, היה אפשר לספר לעם שמצבו מצויין ואולי היו בציבור כמה שעדיין מאמינים או מאמינות לכזבן העבריין.

אם לא יספרו לנו שהמצב התדרדר מאוד אז נחשוב שמעולם לא היה כאן יותר טוב? מעניין איזה עוד מחדלים מזעזעים יחשפו בקרוב.

עדיף לדעת מה הבעייה כדי שיהייה ניתן לנסות לפתור אותה. לטאטא צרה אל מתחת לשטיח לא ממש תורם לטיפול בה. מי לא רצה שידעו שהוא גרם לנזק נורא?

קישור למאמר בוואלה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “מסתירים נתונים לאומיים ומסתבכים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן