סימן קטן שאולי לא יובן

סימן קטן שאולי לא יובן

בדרך כלל, לפני שפורצים עימותים גלויים, מרהיבים, אלימים, הרסניים, כואבים ולא עמומים קודם באים רמזים קטנים, איומים רועמים, הדגמות זעירות לקראת הבאות ונסיון כלים.

מישהו כנראה רצה להראות לאיראנים שדי בקלות ניתן להגיע אצלם לכל האתרים המוצנעים, וחלילה לגרום נזקים מאוד חמורים, שבעיקרון הם קצת שונים מרמזים קטנים, נפיצים ורועמים.

ציטוט:

סגן שר הביטחון על הפיצוץ בנתנז: “לא שואלים גבר מה עשה בלילה”

אלון שוסטר התייחס בריאיון ברדיו 103FM לפיצוץ שאירע בסמוך למתקן להעשרת אורניום ואמר כי הוא מקווה שמווינה תצא בשורה. סגן שר הביטחון הוסיף כי “יש לנו חובה אנושית להיות אמיצים ואחראים לגורל הילדים והנכדים שלנו”.

עד כאן ציטוט מלא עמימות ומיסתוריות שמדבר על מוכנות, המשכיות ונחישות, אבל לא לוקח אחריות כדי לשמור על סודיות וחשאיות.

בעברית קלה, הרבה מידי זמן ישראל נוהלה על ידי נאשם בשלל כתבי אשמה שלא ממש ניטרל סכנה גדולה לאומה אלא בעיקר עשה קרדום לחצוב בה בהלה ולגדל חרדה.

לאחרונה הודחה הכנופייה המזיקה מהגה ההנהלה, והגישה הלאומית קצת השתנתה לטובה. במקום לקשקש ולפטפט יש עכשיו עשייה, והיא נראית נחושה, נחרצת ומוכנה לפעולה בכל רגע.

כמובן שמותר להנהגה הפרסית לבחור בעצמה את דרכה בלי שאחרים יאלצו אותה, אבל היום ניתן רמז קטן שכנראה נועד להבהיר לזדים האיראנים האלימים מה עלולה להיות התוצאה של החלטה שגויה או מתריסה.

כלי אחד קטן נשלח לאיראן, וזה כנראה נעשה רק כדי לתת סימן מוחשי ומובן למה שעשוי להעלות שם המון עשן. בהחלט ניתן להיות גאוותן, מרדן וסרבן, אבל אולי גם חשוב להבין מה יקרה בחלוף קצת זמן למי שנורא רוצה להיות מסוכן.

הסגן של בני הוא אדם אחראי ורציני, אבל לא על הכל אפשר לדבר בציבורי. חלילה, הרמז הקטן לא יובן עלולה להיות בעייה קיומית באיראן, שלבינתיים היא עדיין כאן.

העתיד אינו ידוע, אבל בתורה יש פסוק שמתחיל במילים- הקם להורגך, והמשכו מעורר עוגמה.

קישור למאמר בוואלה. קישור למאמר בשם- הנאשם גרם סיכון לעם. קישור למאמר בשם- לאיראן אין הרבה זמן. קישור למאמר בשם- סיבה לדאגה. קישור למאמר בשם- הנאשם הפלילי גרם לסיכון לאומי. 

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

2 thoughts on “סימן קטן שאולי לא יובן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן