קריאות אזהרה והתפקחות מרה

קריאות אזהרה והתפקחות מרה

יש המשתוקקים לעטות מיצנפות מהודרות, ללבוש שמלות רקומות ולקחת ממאמינים תמימים הרבה מעות בעבור ברכות, עצות, פרשנויות ודיעות שיפחיתו חרדות ויחזקו תיקוות.

כמובן, אם במקרה הנבואות, הקמעות, הקללות והברכות ללא ממש מסייעות, הקדושים מסבירים למאוכזבים שאת הכל קובע השוכן במרומים ולא הם באמת אחראיים לכישלונותיהם של החוטאים המסורבים. ללא קשר, ביציאה יש קופסא שנועדה לתת צדקה במזומנים לניזקקים, ולא משלמים עליה מיסים.

להבדיל מהחמדנים שמהמתחזים לנביאים קדושים, יש בארץ גם נביאים חילוניים שלא מבקשים תרומות מהמבקרים. למעשה, הנבואות וההתרעות שלהם כמו גם הבקשות לכבד את המיצוות מתפרסמות חופשי בציבורי, גם בלי בקשה לתגמול כלכלי. סך הכל, כל מי שעוסק בקודש יודע שאסור לערב את החומרי עם הרוחני.

זה לא קל להיות נביא חילוני שולי בלי לממן לישכה מפוארת, צוות עוזרים נאמנים, גלימה רקומת פסי זהב מפלסטיק, זקן מטופח וטורבאן. צריך גם יחסי ציבור, שיווק וקידום, שליחים נוצצי עיניים שיתרוצצו בארץ לספר שבחים ולהתגאות בניסים, מודעות מאירות עיניים ושותפים שיטפלו במזומנים בלי למלא טפסים.

פעם עלה עוד מאמר עם תלונה ותמיהה לגבי הסוגייה, אבל הפושע עדיין לא הודח מהשררה ובא לנו אסון נורא.

קצת חבל שאין הקשבה לנביאים חילוניים שמדברים הרבה שנים אלא בעיקר לפוליטיקאים שמסובכים עד צוואר בפלילים. אולי אין זה פלא שהיהודים קבעו ימים מיוחדים בשנה בהם מקוננים על מחדלים, נעצבים ומתחרטים.

קישור למאמר בשם: מי רוצה להיות נביא חילוני? קישור למאמר בשם- יתכן שמלכות נתניהו תסתיים במעשיהו.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן