שגיאה שתשפיע על העולם הבא

שגיאה שתשפיע על העולם הבא

מדוע המתחזים לכשרים חוטאים, חומדים, גוזלים ולא מגדלים ביכורים? מדוע מנהיגי הקהילה הצייתנית מסובכים בפלילים?

כידוע ליודעות וליודעים אסור ליהודים להתפרנס מהתורה, שכן אמונה בשכינה או בקדושה אינה סחורה. למעשה, יש הבדל גדול בין רוח לחומר, בדיוק כמו שיש שוני מהותי בין קודש לחול. ללא קשר, בארץ הקודש קמה קבוצה גדולה שמסרבת לגדל ביכורים כדי להביאם לבירה או להזיע בשדות למען המשפחה ולקצור חיטה.

למרבה הצער, התנהגות נצלנית, טפילית, חמדנית, אנוכית וסרבנית שכזו סותרת לחלוטין את הכתוב בכתובים, אבל כנראה שחברי הקהילה שאינה לגמרי מבינה בתורתה לא חושבים לבד אלא רק מצייתים למנהיגים עבריינים.

מעניין שהמון למדנים משכילים ונאורים הוגים בה ובפירושים בלילות ובימים במשך המון שנים ועדיין לא מבינים מה כתוב לגבי עשיית פרנסה מהכתובים. אולי יעזור לבורים השוגים לעיין בכמה מילים? למעשה, זה עשוי למנוע סיבוכים גדולים בבוא יום הדין, והדברים נמצאים בכתובים כך שהם אמורים להיות ברורים לחלוטין.

ציטוט:

הרמב”ם כותב ברוח זו דברים קשים במשנה תורה:[4] “כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה, הרי זה חילל את השם וביזה את התורה וכיבה מאור הדת וגרם רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא“.

לפי שאסור ליהנות בדברי תורה בעולם הזה. אמרו חכמים: כל הנהנה מדברי תורה נטל חייו מן העולם. ועוד ציוו ואמרו: לא תעשם עטרה להתגדל בהם ולא קרדום לחפור בהם.

ועוד ציוו ואמרו: אהוב את המלאכה ושנא את הרבנות. וכל תורה שאין עימה מלאכה סופה בטלה, וסוף אדם זה שיהא מלסטם את הבריות…”

עד כאן ציטוט שלמרבה הצער מתאר את המציאות.

החרדים מסרבים ללמוד מדע או מקצוע. הם לא רוצים לשרת את המדינה במדים, לעבוד לפרנסת הצאצאיות והצאצאים או לשלם מיסים. במילים אחרות, הם מתפרנסים מלימוד תורה, ממכירת חותמות כשרות והשגחה, ממונופול על שירותי קבורה יקרה ומסחיטה כשרה, וכל המעללים הפסולים והחמדניים הללו מהווים עבירה מאוד חמורה.

חשוב לעזור למי שמתקשה בהבנת המקרא, אחרת חלילה יש סכנה שתהייה תסבוכת קלה עם ועדת הקבלה בעולם הבא.

שירות לאומי הוא פיתרון הגיוני לכל מיעוט ישראלי שאינו ציוני אבל למרבה הצער חי במשטר דמוקרטי ושוויוני.

בהחלט אפשר לסייע בתחום החינוכי, הסיעודי, החקלאי, התעשייתי והרפואי. לא כולם חייבים וחייבות להיות קרביים ואמיצים, ובכל זאת ניתן לתרום לאחרים בלי להיות בדלנים, טפיליים, נצלניים, חמדניים ומנותקים.

בשלב הבא יש לנתק את הדת מהמדינה, ובכך למנוע שגיאה חמורה שחלילה תמנע מקהילה גדולה להנות מחיי הנצח בעולם הבא.

מי יודע? אולי הרמב”ם יציל את הדמוקרטיה הישראלית והקהילה הכשרה כולה תפלוט אנחת רווחה גדולה שכן תימנע בעייה חמורה עם ההשגחה העליונה?

קישור לויקיפדיה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “שגיאה שתשפיע על העולם הבא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן