שוויון הוא רעיון נכון

שוויון הוא רעיון נכון

במקרה או סתם מתוך סקרנות וחטטנות נתקלתי היום במאמר ישן נושן, והצטערתי לחשוב שלרעיונות מענייניים, עתיקים, שוויוניים וטובים כנראה די קשה להשריש ולנבוט, שכן תהליכים ושינויים לוקחים זמן.

ציטוט עם ציטוטים:

לעניות דעתי צריך לתקן טעויות בנות הרבה שנים שהתחילו עם בן גוריון, לחצים קואליציוניים סחטניים שהפכו שגרתיים, ו 400 אברכים שסירבו לקחת רובים ולהלחם במלחמת העצמאות באומץ עם שאר החיילים.

ציטוט:

ליצמן באולטימטום: אם תוך שבוע לא יידחה חוק הגיוס – אתפטר מהממשלה.

רק בתחילת השבוע הצהיר ראש הממשלה נתניהו כי הוא מקווה להעביר את חוק הגיוס עד תום מושב הכנסת הנוכחי בשבוע הבא. אלא שסגן שר הבריאות משגר אולטימטום לנתניהו. “הוא לא מאיים על רה”מ או על בג”ץ. זו הוראת מועצת גדולי התורה”, אמרו בסביבתו של ליצמן.

עד כאן ציטוט מאיום וסחטנות.

אין צורך לתת לעבריינים זמן להסתגל לציות לחוקים. אין סיבה לחייב את כל החילונים לעלות על מדים ורק לדרוש ציות לחוקים מקומץ זעום וזעוף של אברכים כשירים. אומנם זה עדיף ממצב בו כל החרדים משתמטים, אבל לגייס רק כמה אלפים במהלך הרבה שנים לא ממש יעשה את הדברים לגמרי שוויוניים.

שיתגייסו נא כבר עכשיו כל האברכים האנטי ציוניים לשרת שירות לאומי בבתי חולים, בעזרה למורים, במוסדות סיעודיים, עם קשישים, במתן חמלה, סעד ורחמים לניצולי שואה עריריים או בסיוע לגננות שמנסות להשתלט על עדר עוללים בגנים שמלאים בצעצועים צבעוניים.

הייתי גם מזמין את הישראלים הערבים, שלצערי גם הם לא ממש ציוניים, לשרת בקהילה שלהם את האזרחים הנזקקים, והשירות הלאומי יעזור לשני המיעוטים הללו להשתלב בחיים האזרחיים, ללמוד קצת על החיים ולחוש שווים.

אני מבין שהרבנים והעסקנים המזוקנים מאוד מתנגדים, מאיימים ורוטנים, וזה לגמרי ברור שכן הם יאבדו תלמידים צייתניים לשלוש שנים ויפסידו תקציבים. מה לעשות. זה בדיוק מה שעובר על החילונים, והם מסתדרים.

מצד שני, חשוב שהעסקנים בשחורים יבינו שצריך לפעמים לא רק לחשוב על מזומנים ולחרוד מקצת הפסדים אישיים אלא גם לשקול את טובת הכלל, להרהר בשותפות גורל ולתרום למדינת היהודים. סך הכל, נדמה לי שמצוות ואהבת לרעך כמוך כוללת גם יהודים חילוניים.

עד כאן ציטוט עם ציטוטים מפירסומים נושנים, שנראים די נכונים אבל משום מה עדיין לא מיושמים.

קישור למאמר עתיק היומין בקפה דה מרקר, שלמרבה הצער כבר נסגר.

קישור למקור האיור

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “שוויון הוא רעיון נכון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן