תריבו ותיתפייסו

תריבו ותיתפייסו

ראש הממשלה העלה רעיון יעיל ונפלא. איך לא חשבו על זה עד עתה?

ציטוט:

בנט באירוע גיבוש הקואליציה: “לא לריב בפני התקשורת – כנסו לחדר, תריבו קצת ותתפייסו”

עד כאן ציטוט.

יתכן שיאיר יקבל את ההצעה הנפלאה ויתייצב לקרב בזירה אל מול הנאשם העבריין עם כיתבי האשמה.

בני בטח ישמח להראות לסמוטריץ’ למה מסוגל קצין צנחנים שלא בקלות נבהל.

בתום הדיונים והעימותים המנומסים, יתכן שהמנצחים יצאו מחוייכים, ויריביהם הדואבים יובלו לטיפול אצל אנשי מקצוע רחומים בבתי חולים מתוקצבים, מרווחים ונקיים. כמובן, אחרי תקופת השיקום יהייה ניתן להתפייס ולחייך לצלמים.

במציאות שאינה ניסיון לבדיחה נפתלי באמת נתן עיצה נכונה, בוגרת, מעשית וטובה.

בעזרת הידברות סובלנית ורצון טוב ניתן למצוא מוצא, אפילו אם הגישה שונה או שבתחילה אין הסכמה מלאה.

בעזרת השם, החברות והחברים, השותפות והשותפים, המנהיגות והמנהיגים ידונו בנושאים בלי להזדקק להזיע לאור זרקורים באיזה זירה עם חבלים, צופים נלהבים ושופטים. חוץ מזה, אין כרגע בעצם אפשרות לא להסכים, שכן זה עשוי להחזיר לשילטון את חבורים הנוכלים עם האישומים הפליליים, ולכן צריכים להיות גמישות וגמישים.

לא בטוח שהציבור היגע ושבע הקרבות שהתגבר על מגיפות ושרד נאשם עם האשמות חמורות רוצה בעוד סבב בחירות. במילים אחרות, מותר להתווכח ולהציג עמדות מנומקות, אבל בסופו של דבר עד שהנאשם לא סגור במאסר אסור לגרור אותנו לעוד סבב מיותר.

בעברית קלה, מי שהציבור יראה כפוגע או פוגעת בסיכוי להביא שינוי ולעשות ניקוי כנראה יזכה או תזכה לגינוי.

כאמור, בעזרת הידברות סובלנית ניתן בקלות להושיע את חזונה של היישות הציונית, וזה עדיף על הסיכון של חזרת הכנופייה העברינית.

קישור למאמר בהארץ. קישור למאמר בשם- לשים לב למילים שים שלום.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן