פגישה עתיקה עם הכוהנת הגדולה

פגישה עתיקה עם הכוהנת הגדולה

לפני הרבה שנים נסעתי למרחקים בניסיון להחכים ולצבור ידע לחיים. אחרי שבין היתר לימדתי באוניברסיטה המון סטודנטיות וסטודטים גם על סוקרטס של היוונים כבר הבנתי שבני אנוש בעיקר מסוגלים להבין שאת רוב הדברים הם כלל לא מבינים.

במהלך הלימודים יצא שנאלצתי לחקור נושא מעניין לאיזה עבודה, והומלץ לי להפגש עם הכוהנת הגדולה. לא ממש האמנתי שתהייה לפנייה הצלחה, אבל לתדהמתי הרבה אליס ענתה לטלפון, נשמעה כמו סבתא חביבה והזמינה אותי לבקר אצלה.

מה אפשר לומר? החיים הם כמו הרפתקה אז ניגשתי לבדוק את הפרק הבא תוך מאמץ להתגבר על המורא.

דוקטור אליס פתחה את הדלת במועד שנקבע, הביטה בי מלמטה למעלה לצרכי אבחנה, הינהנה והזמינה אותי פנימה.

מה אפשר לומר? במציאות הסופרת רבת התהילה לא נראתה כמו אגדה, וכמעט חשתי שניתן להרגע, אבל אז היא אמרה- בבקשה תחלוץ את הנעליים לפני שאתה בא לחדר העבודה, וזה מייד גרם לי להרהר בדאגה קלה בתחום מומחיותה.

הביקור ההיסטורי עבר בהצלחה עם כוס תה ופיסת עוגה, ושמעתי דברים מאוד מעניינים אודות גוף האשה בלי צורך לסרב בנימוס להדגמה.

היום ראיתי בצער שאליס נפטרה בשיבה טובה, אבל שמחתי לחשוב שהיא תרמה המון להבנת בנות מינה, למדע וגם לשמחה.

קישור לוושינגטון פוסט.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן