ה-iPadOS 15 החדש יגיע עם שלל של הפתעות בניהם ריבוי משימות משופר ושינויים במסך הבית

ה-iPadOS 15 החדש יגיע עם שלל של הפתעות בניהם ריבוי משימות משופר ושינויים במסך הבית

iPadOS, מערכת ההפעלה של טאבלטים של אפל, הייתה אחד מגיבורי האירוע שלהם ב- WWDC21, שכן הם ניצלו את ההזדמנות כדי להציג כמה מהתכונות החדשות של גרסת 15 שלה, שצפויה להגיע למכשירים שלנו אחרי הקיץ.

אחד החידושים הגדולים של iPadOS 15 יהיה ריבוי המשימות המשופר שלה כדי להקל על השימוש בו זמנית במספר אפליקציות, מעבר לשניים המאפשרים לנו להתמודד עם פונקציית Slide Over שהוטמעה כבר ב- iPadOS 14.

עדכון הפונקציה Split View מאפשר לנו לגרור את האפליקציה שפתוחה לצד אחד, ולהראות את מסך הבית כך שנוכל לפתוח אפליקציה חדשה (או חלון חדש של אותה אפליקציה)

בנוסף, ל- iPadOS 15 תהיה פונקציה חדשה הנקראת ‘מדף’, אזור שבו אנו יכולים לשלוח את האפליקציות למזער אותן, ואז לאחזר אותן שוב כאשר נצטרך להשתמש בהן שוב.

עוד אחת מהתכונות החדשות של מערכת ההפעלה הניידת הזו שהייתה זמינה גם בגרסה 14 של מערכת האחיות שלה לסמארטפונים היא ספריית האפליקציות, שעוזרת לנו לארגן טוב יותר את האפליקציות המותקנות במכשיר שלנו.

מצד שני, כעת אפליקציית Notes תאפשר לנו לארגן אותם טוב יותר בזכות הצגת האשטגים, ולשתף אותם ביתר קלות: פשוט על ידי ציטוט של המשתמש האחר באמצעות הסימן תיוג המוכר לכולנו @.

בנוסף, הפונקציה החדשה ‘הערה מהירה’ תאפשר יצירת מהירה של הערות על ידי גרירת עיפרון אפל מאחת הפינות התחתונות של הטרמינל.

רשימת העדכונים לא מסתיימת כאן: מעתה נקבל גם את פונקציית התרגום באייפד שלנו, שתספק לנו תרגום קולי אוטומטי בכמה שפות ושילוב עם פונקציית Live Text המאפשרת לנו להעתיק ולהדביק טקסט סרוק מקובץ תמונה או מהמצלמה של המכשיר עצמו.

אנו לא נראה שינויים במסך הנעילה לעת עתה: אפל תכננה להציג אותם, אך נראה שהם סוף סוף לא ישוחררו עד ש- iPadOS 16 יגיע למקום בשנה הבאה.

אנחנו גם לא יודעים שום דבר בינתיים על פאנל הפרטיות החדש המשמעותי, שיאפשר לנו להציג בבירור את ההרשאות של כל אפליקציות המותקנות על המכשיר שלנו.

אליאור סרור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן