ההיסטוריה אולי משעממת אבל מופלאה

ההיסטוריה אולי משעממת אבל מופלאה

לפעמים ההיסטוריה המשעממת לא רק חוזרת על עצמה אלא גם מעוררת תדהמה, השתאות ופליאה.

רוב משפחתי הושמדה בשואה, ולהורי היתומים היה מספר כחלחל על הזרוע כי משום מה הם ניצלו מהשמדה ושריפה בתאריך שנקבע.

בילדותי לא היו מוצרים מתוצרת גרמניה בבית, והשימוש בשפה נעשה רק ברגעים של חוסר ברירה, למשל עם אורח שבא. אפילו ששני הורי פעם נולדו בפראג ודיברו גרמנית וצ’כית צחה מאז גן חובה, כשלא רצו שאבין אותם הם דיברו אנגלית במקום עברית, ואחרי שכבר הבנתי גם את הלועזית הזו הם עברו לצ’כית סודית, שהיא שפה מצחיקה, משונה וקשה.

בשנים האחרונות אימי כבר מסכימה לבקר בגרמניה כשמזמינים אותה, והיא מדברת גרמנית בחופשיות משום שמתעניינים בקורותיה ובדעתה. לקח הרבה מאוד שנים עד שהיא הסכימה לנסוע לשם ולדבר בשפה שהכירה מאז ילדותה, שנגזלה ונחרבה.

כאמור, ההיסטוריה היא סופרת די מופלאה, שלא לומר מדהימה, ובזכות השכינה וציוני חברתי ואחראי צאצאי הצוררים המוסתים לשנאת אחרים יקבלו ביטחון והגנה יעילה מהאומה הרדופה העתיקה שפעם ניסו לבער מעל פני האדמה.

כבר הודיתי לעמיר הצנוע כמה וכמה פעמים על תרומתו הכבירה למדינת היהודים, ואני מאוד שמח לחשוב שעכשיו גם הגרמנים והאירופים יעריכו את הישראלים, ואפילו יעבירו לכאן קצת מזומנים כדי לחוש יותר רגועים ומוגנים.

ציטוט:

העסקה שתעביר מערכות חץ 3 לידי גרמניה היא דרמה היסטורית: מערכת נשק, שפותחה ברובה בישראל, תגן על תושבי גרמניה ואירופה כולה.

עד כאן ציטוט.

אני משוכנע שהורי הממוספרים לא העלו בדעתם מה תכתוב ההיסטוריה כשהם שעמדו רועדים ושלודים לספירה בבקרים ובלילות קפואים, צעקו בגרמנית צחה את המספר שהיה מקועקע להם על האמה, וראו את הארובה שפלטה אש ואפר יומם ולילה.

יודעי דבר מספרים למאמינים שאת העלילה כולה כותבת השכינה, זו שהכל נעשה בדברה, ויש לנסות לקבלה באהבה. כנראה שלחשוב על מיקריות משונה או להרהר בעוגמה ברישעות, חמדנות וזילזול בעיקרה של תורה זו תפיסה פחות נוחה, או כזו שמעוררת קצת חרדה.

חרדים שמאמינים בשוכן במרומים אמורים להיות יותר רגועים.

קישור למאמר ב- N12. קישור למאמר בשם- ציוני אחראי ונאשם פלילי.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן