אפליה חשוכה אינה דמוקרטיה נאורה

אפליה חשוכה אינה דמוקרטיה נאורה

כידוע ליודעות וליודעים, בדמוקרטיה כולם וכולן שוות ושווים.

למעשה, גם בעיני השוכן במרומים כנראה שזה המצב, שהרי הוא לכאורה יצר את כל מה שחי עכשיו.

במילים אחרות, אסור לנו לשפוט, לבזות ולהפלות בין היצירים הרעים לבין הבצלמות הטובות. כולנו כאן ברצונה של השכינה, והיא מבקשת שנכבד את בריאתה, נתחשב, נכבד אותה ולא נפגע.

למרבה הצער, המתחזים לכשרים לא ממש מבינים בכתובים. דומה שלדעתם השגויה האל אומנם יצר אותנו זכר ונקבה, אבל להבנתם הוא טעה, שכן לפי גישתם המשונה אשה לכאורה אינה שווה.

מה אפשר לומר? עיקרה של תורה אומר שאסור לעולל לחברך מה ששנוא עליך, אבל יתכן שבעיני המתחזים לכשרים מלומדים הדבר רק מתייחס למי שלא נוצר כנקבה.

יכול להיות שלדעתם של הטועים צריך רק להיות נחמדים לגברים שמתחזים לצדיקים בעוד שמעליבים, פוגעים ומשפילים את כל האחרות והאחרים, ושזה לכאורה בסדר גמור לפגוע בנשים, במיעוטים או בחילונים?. זה באמת מה שרוצה אלוהים? שנפגע בחצי מהאוכלוסיה שהוא ברא רק בגלל שהיא נולדה ללא אשמתה עם יכולת להיות אמא, ולא עברה ברית מילה?

ציטוט:

קצינה תכננה להנחות טקס השבעת לוחמים , אך לבקשת הקרן למורשת הכותל המערבי, היא נדרשה שלא להנחותו, מעצם היותה אישה. אמש (חמישי), לפני טקס השבעת לוחמי חטיבת גבעתי בכותל, המפקדים האחראים על הטקס נעתרו לבקשת הקרן וביקשו מקצינת החינוך שלא להנחות את הטקס. מדובר צה”ל נמסר כי “הבקשה עלתה במהלך החזרות לטקס וההחלטה להחליף מנחה התקבלה על ידי המפקדים במקום, תוך טעות בשיקול הדעת של הנוכחים, זאת ללא התייעצות מפקדים בכירים ומבלי שאלו היו מעורבים או הכירו את הסיטואציה. האירוע יתוחקר. נדגיש כי לא קיימת בצה”ל פקודה האוסרת הנחיה של טקסים ע”י נשים”.

עד כאן ציטוט מעורר השתאות, שלא לומר השתוממות.

כאמור, בדמוקרטיה ובפני האל כולנו שוות ושווים. מי שלא מבין זאת חוטא לחוקים ולאלוהים. טוב שהצבא יבדוק את הכשלים ויעשה תיקונים. מי שמחליט על עניינים לאומיים וממלכתיים זה לא רבנים שמפחדים מנשים אלא מפקדים אמיצים, נבחרות ציבור ונבחרים מובחרים.

דמוקרטיה מתירה לכולם וכולם לבחור את דרכם ואמונם. רק בדמוקרטיה קיים שוויון, שהרי במקומות שבהם יש רצון לטוהר הגזע, בדרך כלל נגרם נזק ואסון מלא יגון.

איך היו המתחזים לכשרים חשים לו הממשלה הייתה מוציאה הוראה שלפיה לטקסים ואזורים ממלכתיים יורשו להיכנס רק דמוקרטים ציוניים? האם המתחזים לצדיקים הם דמוקרטים שוויונים או ציונים שוחרי הסדרים מצילי חיים? אם זה המצב, הכל בסדר ולא תהייה בעייה לאפשר להם גישה למקומות קדושים.

קישור למאמר בוואלה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן