ברית הביריונים המפחידים

ברית הביריונים המפחידים

רגעי משבר מאוד עוזרים להבין מי סתם התחזה לידיד אבל בעצם לא עוזר, ומי באמת חבר.

למרבה הפלא, מתברר שרוצח ההמונים מרוסיה מקיים יחסים חמים עם טרוריסטים ים תיכוניים מזוקנים.

מי יודע? אולי השותפים נהנים ביחד להציק לאמריקאים ולישראלים ממניעים אנוכיים, שתלטניים או כלכליים?

חבל שפושעים סידרתיים וביריונים אלימים לא לוקחים בחשבון שיש חוקים, ושהפרתם גוררת עונשים. מה לעשות? כנראה שצריך לדבר איתם בשפה שבה הם משתמשים כדי שהמסרים יהיו מובנים.

ציטוט:

בחסות פוטין: כך איראן נערכת לבלום מתקפה ישראלית.
בהגנה ובהתקפה – שיתוף הפעולה בין רוסיה ואיראן זינק משמעותית לאורך השנתיים האחרונות • איראן תומכת צבאית במלחמה של רוסיה באוקראינה, עם אספקה של אלפי כטב”מים – בדיוק כמו אלה ששוגרו לישראל • מנגד, רוסיה תומכת בחיל האוויר של איראן, סיפקה מערכות הגנה אווירית והרחיבה את יכולות איראן בתחום הלוויינים והחלל.

עד כאן ציטוט.

איראן מימנה, אימנה, הסיתה וציידה הרבה שכירי חרב רצחניים בכל הסביבה כדי שיעשו בעבורה את העבודה ויחשפו עצמם לסכנה.

יתכן שהשליטים המזוקנים באיראן עדיין לא מבינים שבעבור הצאר של הרוסים הם עצמם בעצם רק שליחים. מי לדעת הפרסים בא לעזרת העזתים? התימנים? למה האיראנים סבורים בטעות שלמישהו ברוסיה יש שאיפה שמוסקווה תראה כמו עזה בעבור המוסלמים הפרסים? הצאר הבטיח חגיגית והם מאמינים?

נו טוב. ככה זה בחיים. לפעמים גם רשעים ערמומיים טועים.

מה שקרה לחמאס בעזה הוא דוגמה למה שעלול לקרות לכל מי שזומם רעה.

הבאה בתור לקבל הדגמה הוא כנראה איראן, שלעת עתה עדיין נמצאת על המפה. מצד שני, יתכן שיהייה צורך להמשיך לנטרל סכנות נוספות עד שהן לא יהיו קיימות. אין ברירה אלא לנטרל סכנה, אחרת היא הופכת לבעייה יותר חמורה.

במשך הרבה שנים המערב ניסה להגיע להסדרה בעזרת דיפלומטיה ללא הצלחה. עכשיו, לאחר שבאה החמרה ביטחונית חמורה, המעצמות הדמוקרטיות כנראה יעברו לשיטה קצת שונה שאולי תהייה יותר יעילה.

הערה אחרונה: את התמונה המזוייפת שלחה למערכת כתבתנו בינה, שהיא בעצם מכונה. במציאות, חברי ציר הרשע משחקים בחיי אזרחיות ואזרחים לא בצעצועים.

קישוא למאמר ב- N12. קישור למאמר בשם- תהייה תגובה לתגובה. קישור למאמר בשם- התקפה איראנית פגעה בילדה מוסלמית. קישור למאמר בשם- הניסיון להזיק לציון נחל כישלון.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “ברית הביריונים המפחידים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן