החזון הלאומי הוא לדיכוי כוחני?

החזון הלאומי הוא לדיכוי כוחני?

מבצע ביטחוני כוחני נותן לציבור הישראלי, שמטיבעו הלאומי וההיסטורי הוא קצת היסטרי וחרדתי, הרגשה שבראש המחנה לכאורה עומד מצביא גברי והחלטי. במציאות, למרבה הצער ולעת עתה ניצב שם נאשם פלילי, והוא סחיט, לחיץ, הססני, חרדתי ועצבני.

טובת המדינה איננה לנגד עיניו של העבריין הנכלולי, והוא בעיקר עסוק ביצירת פחד קיומי, מדבר על תחושת איום תמידי וממשיך לכזב ללא בושה בפומבי במטרה לחמוק מהרשעה וישיבה במיתקן כליאה ציבורי.

אפילו צבא העם מנוצל על ידי הנאשם במטרה לעשות כאילו הוא דואג לכולם. בפועל, פעילות התקפית יזומה שפוגעת באוכלוסיה אזרחית תמימה זו בעייה. חוץ מזה, בלי הסדרים ימשכו הסבבים הכואבים ולא יוגשם חזון המייסדים.

ציטוט:

השימוש הפוליטי בצה”ל במבצע בג’נין נראה בוטה אפילו ביחס לעבר.

נדמה כי המניע העיקרי לפעולה היה הלחץ שהפעילו המתנחלים על הממשלה ■ גלנט היה רוצה לחזק את הרשות, אבל בדרך יש בעיה ושמה סמוטריץ’.

עד כאן ציטוט.

למרבה הצער, פוגרומים אלימים ומבצעים צבאיים כוחניים כנראה לא יספקו את הבוגדים בכתוב במפורש במגילה שהקימה בית לאומי ליהודים. למעשה, סביר שהחוטאים גם ינסו להתנחל במקומות לא חוקיים ולהפר חוקים בינלאומיים.

בעברית קלה, הנאשם בפלילים לא מצליח להשתלט על שותפיו הקיצונים המסוכנים, והוא רוצה שכולנו נחשב לפושעים.

קישור למאמר בהארץ. קישור למאמר בשם- בחורים מתוקים מזיקים לאחרים?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן