החזון לציון כולל שוויון

החזון לציון כולל שוויון

בעיקרון, בדמוקרטיה כולם שווים. חוקית זה נכון וכולל נשים וגברים, אשכנזים ומזרחיים, דתיים וחילוניים, יהודים, מוסלמים, נוצרים, בודהיסטים, צימחונים, גזענים, שמאלנים ואפילו דמוקרטים.

מישטרים אפלים ורודניים מפלים, מגבילים, משפילים, מתעללים, מקפחים, מזניחים, מכפישים, משמיצים, מאשימים ופוגעים במיעוטים. למרבה הצער, הדבר העצוב הזה בעצם מאוד מוכר ליהודים, שכן בהיותם עם נבחר הם זכו לסבול יותר מאחרים מרדיפות גזעניות במשך אלפי שנים.

כמה טוב שעל פי תורתם הקדושה אסור ליהודים לעולל לאחרים מה שלהם עצמם היה רע או לא נעים.

ציטוט:

כחול לבן תעלה ביום ראשון בוועדת השרים לחקיקה את חוק יסוד: השוויון. כך נודע ל-ynet. חוק זה הוא למעשה תיקון לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, שבו יעוגנו הזכות לשוויון ואיסור אפליה. למעשה בכך שר הביטחון בני גנץ, שעוד במסע הבחירות הראשון שלו הבטיח לשנות חוק הלאום, מנסה להקדים את ליברמן שקרא לתיקון החוק.

גנץ אישר את הפרסום ב-ynet וכתב בטוויטר: “הגיעה העת לעגן את השוויון לפרט בחוק יסוד. בהובלת ח”כ איתן גינזבורג, כחול לבן תעלה מחדש את חוק השוויון להצבעה בוועדת השרים לחקיקה, לאחר שנדחה לפני כמה חודשים. אני קורא לכל חברי הממשלה לתמוך בחוק, ומקווה שנוכל לקדם זאת לטובת כלל אזרחי ישראל ומדינת ישראל”.

החוק יגדיר כי כל אזרחי ישראל שווים בפני החוק, וכי אין פוגעים בזכויות הפרט של אדם מחמת דת, גזע, מין או מכל טעם דומה אחר. עד כה הקואליציה, ובעיקר ימינה, התנגדה לחוק ובשל כך הוא נותר תקוע.

עד כאן ציטוט שמעיד על בעייתיות.

כידוע למי שיודעת ויודע, רשמית מדינת ישראל היא דמוקרטיה, ולכן חוקית אמור להיות שוויון בין כל אזרחיה. למעשה, במגילה שהקימה את המדינה כתוב במפורש שלא תהייה אצלנו אפליה על רקע מין, אמונה או מוצא. אפילו בתורה העתיקה מומלץ לנהוג בזולתך כמוך.

מוזר ששר המשפטים המשכיל של מדינת היהודים לא מכיר את הדברים הידועים מהכתובים והוא מערים קשיים. סביר שהבעייה שלו אינה במתן שוויון לחרדים שמתחמקים מגידול ביכורים ומתמחים בסחיטת תקציבים ציבוריים בעזרת ניפנוף בקרדומים קדושים

לדעתם של לאומנים וגזענים, הסכנה שטמונה ברעיון השוויון כנראה קשורה לעמדתם, שסותרת את החזון לציון. חלילה, אם החוק יסביר שבדמוקרטיה כולם וכולן שווים ושוות, עוד יהייה צריך להתחשב בעשרים אחוז מהמדינה, וזו אוכלוסיה שלא מפרישה חלה, מסלסלת פיאה בישיבה להנאתה או סוחטת תקציבים בלי לגדל חיטה.

כדי לשמור על הדמוקרטיה, הרצון בשלום ועקרון השוויון יש צורך דחוף להפוך את מגילת העצמאות לחוקה של ציון. הרעיון נכון ונבון, וזה גם החזון. איך יתכן שהדבר לא מובן לשר ששמו גדעון? הרי הוא בטח למד אזרחות בתיכון.

בהצבעה פשוטה הקואליציה יכולה לעשות היסטוריה וגם להושיע את הדמוקרטיה וחזונה מפני הגזענים הלאומניים, המרדניים, המסוכנים והסרבניים שקמים לשנותה. חוץ מזה, מי יעז להצביע נגד חזון האומה? שהרי זה מעשה של בגידה שסותר בעליל את שבועת הנאמנות שניתנה.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- מגילת העצמאות תשמור על הציונות.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “החזון לציון כולל שוויון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן