הנשיא רציני

הנשיא רציני

מערכת עיתון ברשת אינה מושלת או מולכת. אומנם, דעתנו לפעמים כל הזמן מפורסמת ברבים, אבל לא בטוח שכולם מתרשמים, וזה כנראה נכון במיוחד לגבי קוראינו האיראנים. למעשה, בזמן האחרון הוצאנו המון מאמרים מודאגים במיוחד בעבור הפרסים המזוקנים, אבל יתכן שבפרסית התרגומים לא מדוייקים או שאינם מספיק ברורים.

מאוד נחמד לקבל עזרה במלאכת ההסברה ההתנדבותית מידידים מוכרים, שכן אז המסרים הלאומיים החשובים מועברים להרבה יותר צופות וצופים. למרבה הצער, מעניות דעתנו הדלה לא תמיד מתרגשים.

ציטוט:

הרצוג לשגריר ארה”ב: “אם הקהילה הבין-לאומית לא תנקוט צעדים נחרצים מול האיום האירני – ישראל תעשה זאת”

עד כאן ציטוט.

מה אפשר לומר? אביו של כבוד הנשיא פעם היה קצין מודיעין בריטי ביחידה שהושיעה את אימי וסבתי ממוות ודאי במקום די זוועתי. דומני שבוז’י יודע מהסיפורים המשפחתיים שחייבים לעצור זדים לפני שהם נעשים מזיקים, אלימים ומסוכנים. חוץ מזה, מחמת היותם זדוניים רודנים פרועים לא תמיד באמת מתרשמים מהסכמים מודפסים או נרתעים ממיסמכים מרשימים.

הדבר היחיד שעוצר ביריונים פרועים ושתלטניים זו ההבנה שיהיו להתנהגויות תוקפניות, סרבניות, מרדניות, מתריסות, מאיימות ומזיקות תוצאות מאוד קשות, כאלה שילוו בכאבים עזים או סופניים.

למרבה הצער, כאשר נאלצים לנטרל סיכונים קיומיים ולמשא ומתן כבר אין סיכויים למנוע עימותים גלויים שאינם עמומים כל האמצעים נעשים כשרים, גם ההרסניים, הקטלניים ואלה שמאוד מזיקים.

בעזרת השם, האיראנים אינם אובדניים אלא רק חוצפנים, אבל את בחירתם הסופית כנראה נדע רק בעוד שבועות ספורים או תוך מספר ימים. צריך להיות קצת סבלניים. יודעי דבר מספרים שהכל ברצון השוכן במרומים, ולכן אין שום טעם סתם לחוש מודאגות או מודאגים.

לעומתנו, יתכן שמנהיגי פרס הזעופים קצת יותר חוששים וחרדים שכן הם ודאי יודעים שאנו חמושים, מוכנים ועצבניים. מצד שני, אולי הם בעצם ששים לקראת הפגישה המשמחת עם בורא עולמות ויקומים.

ללא קשר למה שיקרה, יחתם או יתאדה, חשוב לומר תודה לכבוד הנשיא על שהסביר בפומבי את עמדת הצד הישראלי. חלילה, נאלץ להגן על קיומינו בעצמנו האזהרות וההבהרות הרבות יראו לעולם בתמונות ברורות שנתנו שפע של הזדמנויות לפני שנאלצנו מחוסר ברירה לנקוט בפעולות מצערות.

קישור למאמר ב- N12. קישור למאמר בשם- זה רק עניין של זמן. קישור למאמר בשם- סימן קטן שאולי לא יובן. קישור למאמר בשם- לאיראן אין הרבה זמן. קישור למאמר בשם- הנאשם גרם סיכון לעם. קישור למאמר בשם- מי אשם? קישור בשם- מי מפקפק שהשעון מתקתק? קישור למאמר בשם- להנחות שגויות יש תוצאות מצערות.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

מערכת העיתון

3 thoughts on “הנשיא רציני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן