ועדת חקירה תפתור את הבעייה

ועדת חקירה תפתור את הבעייה

איך קוראים לאדם שלכאורה סיכן את ביטחון המדינה בעבור עמלה בלי שמישרד הביטחון ידע?

בגידה זו עבירה חמורה שעונש משמעותי בצידה? אולי כדאי לחקור את הפרשה ולבדוק מי נתן את ההוראה, מי נתן למרקל הרשאה לבצע עיסקה בלי שמישרד הביטחון ידע, ומי קיבל עמלה שמנה בצורה תמוהה?

מעולם לא היה אצלנו מנהיג לאומי שגרם לעם סיכון רציני מחמת היותו בלתי אחראי, חמדני ואנוכי. מהזווית הזאת, אפשר להניח שכבוד הנאשם הפלילי ווידא ששמו ירשם לדיראון עולם בספר דיברי הימים של העם היהודי.

ללא קשר לנזק ההיסטורי, חשוב מאוד לוודא שכשל כזה לא יחזור על עצמו, שכן הדבר מהווה איום קיומי.

ציטוט:

ריבלין הביע דאגה ממכירת הצוללת למצרים, מרקל הוכיחה שיש אישור ישראלי.

על הפגישה החגיגית בין המנהיגים לפני שנתיים לרגל 50 שנות יחסים העיבה מבוכה: מרקל הופתעה מדברי ריבלין נגד עסקת הצוללות עם מצרים, וגילתה שיש בידיה אישור ישראלי.

ציטוט:

עוזי ארד: “יש חשד שידו של נתניהו בדבר שמהווה בגידה, הדבר צריך להתברר”

מקורבו לשעבר של ראש הממשלה אמר בראיון לניסים משעל כי “הסבירות היא שנתניהו ידע על כל האירועים בפרשת הצוללות, ואגב היום הוא מתנהג כאדם שבורח מחקירה”

ציטוט:

נתניהו מודה: אישרתי מכירת צוללות למצרים, שר הביטחון והרמטכ”ל הודרו

ראש הממשלה אישר בריאיון ל”חדשות 12″ שהסכים למכירת הצוללות הגרמניות בלי לערב את מערכת הביטחון: “שר הביטחון לא חייב לדעת”

ציטוט:

גנץ: נתניהו הסתיר ממערכת הביטחון את המו”מ על מכירת ה-F-35 לאמירויות.

שר הביטחון הבהיר כי רה”מ לא שיתף את מערכת הביטחון בעסקת החמקנים המתקדמים מארה”ב לאיחוד האמירויות.

ציטוט:

גנץ מול הקואליציה: לא מקבל גיבוי להקמת ועדת חקירה לפרשת הצוללות.

שר הביטחון בני גנץ נתקל במכשולים קואליציונים לקדם את ועדת החקירה בפרשת הצוללות. גנץ הבהיר בשיחות סגורות כי אין לו כוונה לוותר.

איילת שקד הייתה הראשונה שהעבירה מסר לגנץ לפיה מפלגת ימינה ושריה יתנגדו לוועדת חקירה בנושא הצוללות. עוד לא הספיק גנץ להגיב לפרסומים וכבר קיבל ברקס נוסף ומשמעותי יותר הפעם משר המשפטים גדעון סער.

מפלגתו של בנט מנגד העבירה את המסר שהיא “מתנגדת לתרבות של ועדות חקירה”, ושמקרה האסון במירון הוא יוצא דופן – שלא כמו פרשת הצוללות.

עד כאן ציטוט.

שר הביטחון דורש שהפרשה מעוררת הדאגה תחקר לעומקה ובצורה גלויה, ומי שמסרב לזאת משום מה לא מתחשב בביטחון האומה אלא מסייע לנאשם בשלל כיתבי אשמה. למה?

מי יודע? יתכן שפליטי הכנופיה הלאומנית והמזיקה בה שלט ביד לקויה כבוד המצפה להרשעה עדיין חשים נאמנות סמוייה למי שלכאורה סיכן את ביטחונה וקיומה של המדינה בגלל חמדנות אנוכית חסרת שליטה, שזו תופעה פסולה על פי התורה.

חלילה לא תוקם ועדת חקירה, מישהו בהנהלה הרעננה עוד עלול למכור פצצת גרעין קטנה לעזה בתמורה לאיזה מזוודה גדושה. חוץ מזה, אם מגלים תקלה חמורה, לא עדיף לתקן אותה?

קישור למאמר במקור ראשון

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “ועדת חקירה תפתור את הבעייה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן