חופש ביטוי זה דבר ראוי

חופש ביטוי זה דבר ראוי

ציטוט:

השר קרעי קרא לסגור את התאגיד, וספג קריאות מהקהל: “אין דמוקרטיה בלי שידור ציבורי”

עד כאן ציטוט.

אז מה? אם יסגרו את רשות השידור הציבור לא ידע שכנופיה עבריינית מנסה להשתלט על הדמוקרטיה, לדרוס את חוקיה ולרמוס את מוסדותיה במטרה לחלץ פושע סידרתי מסוכן מהרשעה וישיבה בתא?

לאחרונה יש מאמץ משונה וקצת זדוני לא לחדש את רישיוני המקצועי כעיתונאי ישראלי, ציוני, פטפטני ודעתני. מי יודע? יתכן שצצה איזה מחשבה לקוייה ושגוייה הסבורה שבלי תעודה מרשימה מפלסטיק הציבור לכאורה לא יזכה לעיין באופן שגרתי בעניות דעתי הדלה?

אולי צריך להעריך את פועלו המזיק של משרתו הצייתני של הנאשם הפלילי. סך הכל, בזכות הניסיון לאיים על חופש הדיבור הדמוקרטי די בקלות ניתן לחשוף את הניסיון הזדוני לפגוע בהיותנו עם חופשי.

נכון לעכשיו, הבעייה התמוהה עוד לא באה על פתרונה, אבל ללא קשר להחלטה של ועדה נכבדה, שחלילה קיבלה הוראה או רמיזה עלומה, סביר שיהייה קצת קשה לחסל את הדמוקרטיה. במילים אחרות, כדי לכתוב לפרהסיה לא באמת חייבים תעודה.

למה הדבר דומה? זה כאילו שאם יקחו לאיזה זמרת את התעודה שמעידה שהיא אומנית שרשומה באגודה היא לכאורה לא תוכל לעלות לבמה, לשמח את הקהל ולסלסל בקולה להנאתה.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- לציבור יש זכות דיבור? קישור למאמר בשם- עיתונאים הם דמוקרטים שנובחים. קישור לשיר- אלף כבאים לא יצליחו לכבות אותי. קישור למאמר בשם- קריאה גלמודה הפכה למקהלה. קישור למאמר בשם- הנשיא לשעבר חש צער? קישור למאמר בשם- החזון הלאומי הפך לכשל מוסרי?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

2 thoughts on “חופש ביטוי זה דבר ראוי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן