חשוב לתת שבחים למעשים טובים

אפילו שהעם הנבחר התרגל להתלונן, לקונן, להאשים מישהו אחר ולקטר, אין באמת צורך לקמץ במחמאות, בשבחים ובחיזוקים, במיוחד שנעשים דברים טובים, נכונים, נבונים ומועילים.

ציטוט:

לפיד בהצהרה: “היום אנחנו בוחרים בדרכו של הרמב”ם”.

שר החוץ בהצהרה משותפת עם שר החוץ המרוקאי במשרד החוץ ברבאט: “המלחמה היחידה ששווה להקדיש לה את חיינו היא לא נגד השכן שלנו, או נגד מי שמתפלל אחרת מאתנו. המלחמה היחידה שיש לה משמעות היא המלחמה נגד העוני, המלחמה נגד הבורות, המלחמה נגד מגיפות ובצורת”

עד כאן ציטוט מעורר התפעלות.

הנה ציטוט קצת דומה:

היעד האמיתי שצריך ללחום כנגדו היום אינו השד העדתי, שמזמן יצא מהבקבוק, או אחד נגד השני, אלא לבער את העוני, הבורות, השנאה, מחלות ואלימות.

את המערכה החשובה הזו ניתן לנצח די בקלות בעזרת הידברות, סובלנות ומוכנות. חוץ מזה, הדבר גם יביא אחדות, תרבותיות ומוסריות.

עד כאן ציטוט.

המתחזים לכשרים בטח לגמרי המומים מההבנה שגם חילונים כנראה קצת מבינים בכתובים. נו, טוב. כולם טועים לפעמים.

קישור למאמר בחדרי חרדים. קישור למאמר בשם השד העכשווי.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן