מה ממלא אדם שנאה?

מה ממלא אדם שנאה?

נראה שיש בעולמו המופלא כמה מופרעים מלאי שנאה תוססת, שהיא יוקדת, חסרת שליטה וגדושת רצון להרע, והם ששואפים להצית להבה, להבעיר תבעירה וללבות שריפה מזיקה.

מי יודע? אולי כל זה נעשה על ידי החוטאים שמחזים לכשרים כדי לבטא אהבה וחמלה שהן כידוע עיקרה של תורה? מצד שני, יתכן שבמחנה הקיצוני טיפוח פחד, איבה וטינה הן דרך מצויינת ללכד את הקהילה ולזכות בתהילה לאומית רבה לצרכי פוליטיקה.

ציטוט:

אחרי שהתעלף בעימותים עם שוטרים: ח”כ איתמר בן גביר חזר לשיח’ ג’ראח.
יו”ר עוצמה יהודית שב ל”לשכתו” בשכונת שמעון הצדיק: “אני בסדר, בר-לב נתן הוראה לפרק אותי” • הוא הוסיף כי “המשטרה התנהלה אתמול בברוטליות גדולה נגד חבר כנסת, ואני לא מתכוון לוותר” • גורם ביטחוני ל-N12: “ההתנהגות של חבר הכנסת מסוכנת – עלולה להדליק את השטח, התוצאות יהיו על ידיו” • המשטרה בתגובה לבן גביר: “צר לנו על הניסיון להכפיש”

עד כאן ציטוט.

בסרטון מהאירוע רואים שחבר הכנסת דוחף שוטר ואז מועד, כושל ונופל בלי שאף אחד נוגע בו, אבל כנראה שהעובדה הזו לא ממש משנה לו להפיץ את גירסתו שלו, להנאתו. מצד שני, אולי במבט שני או בהילוך איטי נראה שהשוטרים האלימים בעצם חבטו והלמו בו עד שהמסכן איבד את הכרתו.

אין באמת צורך להתרגש ממי שמנסה ככל יכולתו הזדונית והמרושעת ללבות אש, להתכתש, להשתלט ולגרש.

כידוע יודעות וליודעים, השוכן במרומים רואה את כל החטאים, את הכשלים החינוכיים, את חוסר ההבנה בכתובים, את הפגיעה היזומה בבצלמים, ביצירים ובברואים, ויודעי דבר מספרים שהוא לא אוהב כאלה דברים.

למעשה, בכתובים לא פעם מסופר כיצד הצדק נעשה, והנוהג היפה הזה התחיל כבר מאז אדם וחווה.

עד בוא יום הדין, יש לטפל בפורעים מסוכנים באמצעים דמוקרטיים מנומסים אך נחושים גם אם הטרוריסטים הם חברי כנסת חסינים, שמנמנים, חמושים, מלומדים, אלימים ומסוכנים מהימין.

אם החוק מתיר לחבר או חברת כנסת לקבוע את לשכתו בכל מקום שבא לה או לו, יתכן שאין חובה משפטית לשלוח גדודי שוטרים, אמצעים וחיילים כדי להפריע למזימה הזו.

לפיכך, אולי חבר הכנסת הגזעני והתוקפני ישמח לגשת בחופשיות אמיצה לאיזה מרכז שכונתי בירושלים, בצד המזרחי, לנסות להתנחל שם באופן תמידי. חלילה, אין צורך שכוחות הביטחון יפריעו לחבר כנסת חסין מלהגשים את חזונו הלאומני.

דרך אגב, את הליצן הלאומי והלאומן הקיצוני הביא לנו נאשם פלילי, כנראה בתקווה ליצור ממשלה שתסלח לו על היותו עבריין סדרתי, ורק עכשיו אנו מתחילים להבין איזה נזק גרם לנו הכזבן הנכלולי.

קישור למאמר ב- N12.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

2 thoughts on “מה ממלא אדם שנאה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן